İçeriğe geç

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başvuru

  Ankara Büyükşehir Belediyesi

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Başvuru sayesinde belediye kurumları tarafından sağlanan istek ve şikayetlerle ilgili başvuru yapılması için farklı yöntemler geliştirilmiştir. Birçok farklı alanda yapılan başvuruları yapabilmek için Ankara Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden online başvuru yapabileceğiniz gibi belediyenin yetkilendirilmiş kurumlarından bireysel başvuru da yapabilirsiniz.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi

  Ankara Büyükşehir Belediyesi başvuru yapılabilmesi için Mavi Masa internet sitesini kullanıyor. Bu adres üzerinden genel olarak şehir içerisinde yaşadığınız olumsuz durumlar için başvuru yapabilirsiniz. Özellikle belediye kurumları ile ilgili yaşadığınız olumsuz durumlar için yaşadığınız durumları belgeleyebileceğiniz veriler ile birlikte başvuru yapmanıza imkan sağlanmıştır. Bununla birlikte E-Devlet üzerinden de başvuru yapabilir, yaptığınız başvurunun sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz. E-Devlet üzerinden nasıl başvuru yapacağınıza bakacak olursak:

  • Öncelikle E-Devlet sistemine şifreniz ile birlikte giriş yapmanız gerekiyor. 
  • Ankara Büyükşehir Belediyesi online başvuru için önce Ankara Büyükşehir Belediyesini, ardından “Talep/Öneri Başvurusu ve Sorgulaması” ekranına giriş yapmalısınız. 
  • Bu ekranda eğer daha önce yaptığınız başvuru varsa bunun sonuçlarını görebilir, daha önce başvuru yapmadıysanız yeni başvuru yapabileceksiniz.
  • “Yeni Başvuru” seçeneğine tıkladıktan sonra iletişim bilgilerinizin talep edildiği ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda:
   • Telefon, SMS, E-Posta ya da Resmi Yazı seçeneklerinden hangisi ile bilgilendirilmek istediğinizi seçeceksiniz.
   • E-Posta adresi, Cep Telefonu, Ev Telefonu, İş Telefonu ve Faks bilgilerinizi girmeniz için alanları yazmalısınız. 
   • Bununla birlikte iletişim adresinizin de yazılması gerekmektedir. 
  • İletişim bilgilerinden sonra yapacağınız başvuruya ilişkin detayları yazmanız gerekecek. Bu alanda Başvuru Tipi seçmeniz gerekecek. Başvuru Tipi seçeneği altında:
   • Bilgi Talebi,
   • İhbar,
   • İstek,
   • Proje Bildirimi,
   • Şikayet,
   • Teşekkür gibi maddeler yer alıyor. 
  • Yaptığınız başvuru tipinin altında tam olarak hangi konuda başvuru yapıldığına dair açıklamanın yazılacağı 3 bin harflik alan doldurulmalıdır. 
  • Doldurduğunuz açıklama alanından sonra olay yeri ile ilgili ilçe, mahalle, cadde/sokak, bina numarası, hane numarası bilgilerinin girilmesi gerekiyor.
  • Bu alandan sonra jgp,png, xls, xlsx, doc, docx ve pdf formatlarında 0,5 MB boyutlarında en fazla 3 dosya yükleyebileceğiniz bir bölümü doldurmanız gerekiyor. Bu alanda yapacağınız başvuruya ilişkin belgeleri yüklemeniz oldukça önemli. 
  • Ankara büyükşehir başvuru süreci bilgileri girdikten sonra “Başvur” butonuna tıklamanız ile birlikte sonlanacaktır. Yaptığınız başvurunun sonuçlarını yine bu ekrandan sorgulayabilir ve sürecin ne aşamada olduğuna dair bilgi alabilirsiniz.
  İlginizi Çekebilir:  Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Mavi Masa Başvuru

  E-Devlet başvurusu ile diğer bir seçeneğiniz de Mavi Masa üzerinden başvuru yapmaktır. Mavi Masa resmi internet sitesine giriş yapmanız ile birlikte karşınıza E-Devlet başvuru ekranından çok da farklı olmayan bir ekran gelecektir. Bu ekranda da iletişim bilgilerinize ile birlikte dosya yükleme ile birlikte neden başvuru yaptığınız ile ilgili bilgiler istenmektedir. Bu ekranda vereceğiniz cep telefonu numaranıza onay kodu gönderilecek olup bu bilginin doğru olduğuna emin olmalısınız. 

  Ankara Belediyesi başvuru sorgulama Mavi Masa üzerinden yaptığınız başvuruda da aynı yürümektedir. “Başvuru Takip” butonuna tıkladığınızda cep telefonu girerek daha önce yapmış olduğunuz başvuruların durumları hakkında bilgi alabilirsiniz. Bununla birlikte eğer başvuru yaptıktan sonra başvuru numarasını aldıysanız bu numara ile de başvurunuzun sonucunu sorgulayabilirsiniz. Bununla birlikte yaptığınız başvurunun sonuçları aynı zamanda seçtiğiniz iletişim seçeneğinize bilgilendirme olarak gönderilecektir. Ankara Büyükşehir Belediyesi özellikle yapılan başvurular ve talepler konusunda özellikle son dönemlerde ayrı bir önem göstermektedir. Yapılan başvurular ilgili ekipler tarafından detaylı olarak incelendikten sonra başvurucuya dönüş yapılmaktadır. MARMARA ÜNİVERSİTESİ BAŞVURUSU için sayfamizdaki adımlara bakabilirsiniz.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

  Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapabilmek için resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Belediye meclisinde alınan karara göre özellikle yapılan erzak yardımlarında ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının daha etkin karşılanabilmesi için Sosyal Yardım Kartı verilmektedir. Özellikle Ankara ili içerisinde hizmet veren marketlerden ihtiyaç sahiplerinin verilen kart limitleri dahilinde alışveriş yapabilmeleri için gerekli anlaşmalar belediye yetkilileri tarafından yapılmıştır. Bu anlaşmalar çerçevesinde ihtiyaç sahipleri alkol ve tütün ürünleri haricindeki ihtiyaçlarının satın alınabilmesi için bu kartın kullanımını mümkün kılmışlardır. Bu şekilde temel ihtiyaç maddelerinin içerisinde yer aldığı yardım kolilerinin dışında istedikleri ürünlerin alınabilmesine de imkan sağlanmıştır. Eğer sizin de bu şekilde Ankara Sosyal Yardım Kartı ihtiyacınız varsa resmi internet sitesi ve belediyenin ilgili kurumları aracılığı ile başvurularınızı yapabilirsiniz.  

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir