İçeriğe geç

Anaokulu/Ana Sınıfı Yardımı

  6802

  Çocuğu, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi anaokulu veya ana sınıfına devam eden 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan ailelerin okula ödemekle mükellef olduğu giderler Bakanlığımızca karşılanmaktadır.

  Anaokulu/Ana Sınıfı Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Anaokulu/Ana Sınıfı Yardımı için gerekli kriterlere uyan herkes başvuru yapabilirler. Başvuru için gerekli belgelerle birlikte size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeniz gerekir. Bulunduğunuz ile göre nerede ise adresini aşağıdaki bağlantıdan sorgulayabilirsiniz.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sorgulamak için buraya tıklayınız.

  Anaokulu/Ana Sınıfı Yardımı Kimlere Yapılır?

  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi anaokulu veya ana sınıfına çocuklarını kaydettiren 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan aileler herhangi bir başvuru yapmadan programdan faydalanabilir.

  Anaokulu/Ana Sınıfı Yardımına Kimler Başvurabilir?

  Veli başvurabilir.

  Anaokulu/Ana Sınıfı Yardımından Kim Faydalanabilir?

  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi anaokulu veya ana sınıfına çocuklarını kaydettiren 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan aileler faydalanabilmektedir.

  Anaokulu/Ana Sınıfı Yardımı İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

  Evrak talep edilmemektedir.

  Anaokulu/Ana Sınıfı Yardımı Ödemeleri Nasıl Yapılır?

  Velilerin ödemekle yükümlü oldukları ücretler onlar adına Bakanlığımızca doğrudan Milli Eğitim Bakanlığına ödenmektedir.

  Yardım için buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  Aşağıdaki tabloyu inceleyerek hızlıca yardım ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yardım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılmaktadır. Farklı vakıf ve kuruluşlar tarafından da böyle yardımlar verilebilmektedir. Ancak o yardımlar için ilgili vakıflara başvuru yapılır. Devlet tarafından yapılan yardım için aranan kriterler ve yapılması gerekenler makalede verildiği gibidir.

  EĞİTİM Anaokulu/Ana Sınıfı Yardımı Çocuğu, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi anaokulu veya ana sınıfına devam eden 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan ailelerin okula ödemekle mükellef olduğu giderler Bakanlığımızca karşılanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi anaokulu veya ana sınıfına çocuklarını kaydettiren 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan aileler herhangi bir başvuru yapmadan programdan faydalanabilir. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi anaokulu veya ana sınıfına çocuklarını kaydettiren 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan aileler faydalanabilmektedir. Evrak talep edilmemektedir. Velilerin ödemekle yükümlü oldukları ücretler onlar adına Bakanlığımızca doğrudan Milli Eğitim Bakanlığına ödenmektedir. Program Milli Eğitim Bakanlığına kaynak transferi şeklinde yürütülmektedir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir