İçeriğe geç

Amazon Satıcı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  amazon_main_reuters_1624341211300

  Amazon satıcı başvurusu yapmak için birkaç kural bulunmaktadır. Son dönemlerin en çok satış yapan ve dünya genelinde de milyonlarca insan tarafından tercih edilen online sitelerinden biridir. Bu site üzerinden kişilerin kendi ürünlerini sarmaları ve envanterini sarmaları Amazon tarafından belirlenen ve uyulması zorunlu olan kurallar ile yapılmaktadır. Amazon da satış yaparak daha yüksek gelirler kazanmak için sitenin istediği belgeleri ve koşulları yerine getirmek zorunludur. Teknolojinin hızlı olarak gelişmesi ve son 5 yıl içinde çeşitli internet sitesinin kurularak insanlara online mağazalardan alışveriş yapma fırsatı sunmaları ile birlikte insanlar için en iyi ek gelir kazanma yöntemleri arasında tanınan sitelerde ürün satma fikri oluşmaya başlamıştır.

  Amazon Satıcı Başvurusu Şartları Nelerdir?

  Amazon satıcı olma şartları arasında geçerli bir Mersis numarasına sahip olan kişiler ile Türkiye vergi numarası olan kişiler kolay bir şekilde Amazon üzerinden satış yapmaktadır. Aynı zamanda e-posta hesabı, banka hesabı, kredi kart bilgileri gibi belirlenen konularda da her türlü bilgiyi eksiksiz olarak doldurmaları gerekmektedir. Vergi levhası olan kişilerde levha üzerinde yer alan şirket numaralarını da Amazon sitesine bildirmesi gerekmektedir. İnternet üzerinden satış yapma ve para kazanma imkanı oluşturma açısından kişiler Amazon üzerinden kendi el yapımı ürünleri yada envanterini kolaylıkla satmaktadır. Belirli bir komisyonda alınmaktadır.

  Amazon-low-cost-grocery-store-1024x768-1

  Amazon satıcı hesabı açmak için doğru bilgileri siteye girmeniz gerekmektedir. Kendi iş yeri olan kişilerin iş yeri bilgilerini ve ticaret vergi levhalarını sisteme girmeleri ve Amazon’a bildirmeleri gerekmektedir. Yapılan başvuru sonrasında onay durumu oluşacaktır. Onayın alınması sonrasında kişiler rahatlıkla kendi ürünlerinin satışını yapacaktır. Kredi kartı satıcı hesap bakiyeniz yeterli olmaması durumunda Amazon satış ücretlerini tahsil etmede kullanılan başarı oranı yüksek bir uygulamadır.

  İlginizi Çekebilir:  Zara Hediye Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Amazon’a satıcı hesabı oluşturmak için ihtiyaç duyulanlar arasında kredi kartı, telefon numarası, e-posta adresi firmanın kayıt bilgileri ile belgeleri, iş yerine ait olan sicil numarası, vergi levhası gibi bilgileri Amazon ile paylaşmak gerekmektedir. Birincil olarak irtibat oluşturulacak kişinin bilgileri yani kayıtlı olan satıcı bilgileri de girilmelidir. Bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra sisteme girmeniz gerekecektir. Amazon kişiden aldığı tüm bilgileri onay durumunda araştırmaya yani tutmaktadır. Onay alınması durumunda satış için ürün satmaya başlayabilirsiniz.

  Amazon Satış Yapmanın Kuralları ve Önemi

  Amazon satış yapmak için sağlamanız gereken belgeleri ve bilgileri Amazon’a iletmeniz gerekmektedir. Satıcı hesabı oluşturduktan ve onay alındıktan sonra ürünleri  listeleyerek belirlemek için web ara yüzü kullanılmalıdır. Kendi ürünlerimizin Amazon kataloğu içinde yer almasını istiyorsanız sisteme yükleme şeklinizin en çok tercih edilen Web ara yüzüne sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Amazon kataloğu üzerinde yer alan ürünlere daha hızlı ulaşım sağlanmakta ve alıcılar bu ürünleri daha hızlı satın almaktadır.

  Amazon satıcı başvuru kuralları ve şartları kapsamında kişi başvuruları ile şirket başvuruları değerlendirmeye alınarak onaya düşmektedir. Bir iş günü içinde kişiye onay alıp almadığına dair bir bilgilendirme yapılmaktadır. Satıcı hesabını başarılı olarak oluşturan kişilerin ardından yapacağı ürün yükleme kısmında da dikkatli ve özenli olması gerekmektedir. Ürün adı, tanıtımı, fiyatı, görseli, resmi, stok bilgisi ile ISBN kodunun girilmesi gerekmektedir. Bazı ürünler için ek bilgiler ve belgelerde girilmesi zorunlu olabilmektedir. Tercih edilme oranı yüksek olan Amazon ile para kazanma şansı daha hızlı artacaktır. İnsanların en çok tanınan ve milyonlarca kişi tarafından düzenli olarak kullanılan bu tür sitelerin katalogları ile mağazalarında yer alması ile birlikte kar oranları da yükselmeye devam edecektir.

  İlginizi Çekebilir:  MEB Robot Yarışması Başvurusu

   

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir