İçeriğe geç

Hepsiburada Satıcı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  hepsiburada-urun-satisi

  Hepsiburada satıcı başvurusu yapmak için belirlenen birkaç kural bulunmaktadır. Hepsiburada en çok tercih edilen ve online olarak alışveriş yapılan sitelerden biridir. Bu site içinde kendimize ait bir alışveriş mağazası açmak için bir şirkete sahip olmanız gerekmektedir. Aktif olarak kullandığınız ve işlem yaptığınız bir şirketinizin bulunması durumunda site üzerinde ekstra bir e-ticaret şirketi açmadan işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Hepsiburada satıcı başvurusu için belirlenen birtakım şartlarda bulunuyor. Mağaza açmak adına ilk olarak siteye başvuru yapmanız ve e-ticaret sitesi açmanız gerekmektedir.

  Hepsiburada Satıcı Başvurusu Şartları

  Hepsiburada satıcı olma şartları arasında bir mağaza ya da şirket sahibi olmanız halinde yeni bir E-ticaret firmasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Hepsiburada sitesinin online olarak kullandığı siteden başvuru yapmak adına belirlenen kuralları yerine getirmek gerekmektedir. Belirli bir komisyon ücreti de site tarafından satılan ürünler için alınmaktadır. Hepsiburada sitesine mağaza için yapılacak başvurusu sırasında kişiden şirket ve firma bilgileri istenmektedir. Bu bilgilerin eksiksiz ve tam olarak doldurulması gerekmektedir.

  hepsiburada-entegrasyon

  Hepsiburada satıcı hesabı açmak için siteye mağaza eklemeniz ve bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Eksik ya da yanlış bilgiler site tarafından kontrol edilmektedir ve tespit edilmesi durumunda da başvurunuz güvenlik kurallarını ihlal ettiğini düşünerek iptal edilmektedir. Son dönemlerde insanların evden çalışma istekleri neticesinde özellikle en çok satış yapılan ve tercih edilen sitelere giriş yapılarak bir mağaza oluşturulma fikri yaygınlık kazanmaya başlamıştır. Daha fazla sayıda müşteriye daha hızlı satış yapmak istenmektedir. Mağaza başvuru  süreci için onay verilmesi gerekmektedir. Site başvuru yapan kişilerin yaptıkları başvuruları dikkatli ve titiz bir şekilde değerlendirmektedir. İşlem ve değerlendirme süresi yaklaşık olarak 1 ile 2 iş günü içinde değişmektedir.

  Hepsiburada satıcı başvuru alanında doldurulan ve kaydedilen bilgilerde yanlış bir bilginin bulunmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Yapılan inceleme ve araştırma sonucunda kuralları yerine getirmeyen ve yalan beyan bulunan kişilerin başvurusu ret edilecektir. Hepsiburada sitesinde mağaza açmak için sadece başvuru yapmanız ilk aşamada yeterli olacaktır ve herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Mağaza onay alması halinde site ile ortak bir satış gerçekleşmektedir. Kişi mağazada sattığı ürün başına Hepsiburada online sitesine site tarafından belirlenen komisyon tutarını ödemek durumundadır. Aylık herhangi bir ödeme yapılmamaktadır. En çok kullanıcı ve ziyaretçi oranına sahip sitelerde kendinize ait mağazalar kurmak ve kazanmak oldukça kolay olmaktadır. Önemli olan nokta doldurulan bilgilerin doğru olarak tanımlanmasıdır.

  İlginizi Çekebilir:  Watsons Hediye Kartı Başvurusu

  Hepsiburada Satıcı Başvurusu Hakkında Genel Bilgiler

  Hepsiburada satıcı hesabı oluşturmak için mağaza açma işlemini tamamlanır ardından site tarafından belirlenen belgeleri sisteme kaydetmeniz gerekmektedir. Bu belgeler arasında iş yeriniz için faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü ve sözleşme belgesi eklenmelidir. Sözleşme belgesi kişi ile Hepsiburada sitesi arasında onaylanan bir belgedir. Şirket sahibi olan ancak ticaret odasına kayıtlı bit firmanız olmaması durumunda belgeler arasına ticaret sicil gazetesinin yüklenmesi gerekmektedir.

  Hepsiburada’da satış yapmak son yıllarda en çok istenilen ve gelir kazandırma amacıyla da yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir. Tanınan ve dünya çapında bilinen bir sitede açılacak mağaza ve bu mağazada satılacak ürünler daha fazla kullanıcıya en kısa sürede ulaşmaktadır. Gelir kazanma ve kar oranı bakımından da bu tür E-ticaret mağazaları çok sık tercih edilmektedir. Hepsiburada sitesine yüklenilen belgelerini kontrol işlemine tabi tutulacaktır. Eksik ve yanlış bir bilgi olması durumunda kişiler site tarafından bilgilendirilecektir. İnternet üzerinden satış yaparak kar elde etmek ve ürünlerin daha büyük bir pazar alanına yayılması sağlanmaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir