İçeriğe geç

Üzüm Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  uzum-kart-

  Buca ilçesinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere yardım başvurularının kabul edilmesi durumunda Üzüm Kart verilir. Üzüm Kart Projesi adı verilen bu çalışmada kart sahipleri Buca içinde bulunan ve anlaşmalı olan ensaftan Üzüm Kart kullanarak alışveriş yapabilirler. Üzüm Kart sahipleri ihtiyaç duydukları gıda ürünlerini satın alabilirken, esnafta ürünlerini satabilmektedir. Böylece ilçenin ekonomisi canlanmaktadır. Üzüm Kart belediyenin yaptığı sosyal yardım faaliyetlerinin kolay ve pratik bir şekilde devam etmesi için hizmete sunulmuştur. Üzüm Kart gıda yardımı için verilmektedir. Nakit para olarak çekilemez. Kartın içinde bulunan bakiye anlaşmalı olan esnaftan alışveriş yaparak harcanabilir.

  Üzüm Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Üzüm Kart başvurusu için ihtiyaç sahibi olduğunuza dair bir başvuru oluşturmalısınız. Gıda yardımları Üzüm Kart ile yapılmaktadır. Üzüm kart ile ihtiyaç sahibi aileler Buca sınırlarında bulunan anlaşmalı esnaftan Üzüm Kart ile alışveriş yapabilirler.

  • Buca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından Üzüm Kart Başvurusu
  • e-devlet üzerinden Üzüm Kart Başvurusu

  Buca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından Üzüm Kart Başvurusu

  Üzüm Kart sosyal destek kartıdır. Bu yüzden Üzüm Kart imkanından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler Buca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuru yapmalıdırlar. e-devlet sistemi üzerinden de başvuru yapılmaktadır. Ancak  e-Devlet Kapısı üzerinden sosyal yardım başvurusu yapmakta güçlük çeken vatandaşlar ikamet ettikleri il/ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na giderek yardım başvurusu oluşturabilirler. Buca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının sunduğu yardımların tam listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bu yardımlardan gıda yardımı seçeneğini seçerek başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Size en yakın Buca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

  Buca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardım listesi için buraya tıklayınız.

  Buca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir. Bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir:  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

  Adres : Çamlıkule Mah. 222/50 Sk. No:22 Kat:1 Buca / İZMİR

  E-posta : [email protected]

  Telefon : 0232 438 08 83

  e-devlet üzerinden Üzüm Kart Başvurusu

  Üzüm Kart imkanından faydalanmak ve sosyal yardım programına başvuru yapmak isteyen vatandaşlar istedikleri yerden e-Devlet Kapısı aracılığıyla başvuru yapabilirler. İnternet olması yeterlidir. e-devlet üzerinden başvuru oluşturmak isteyenler aşağıdaki bağlantıdan ilgili sayfaya ulaşabilirler.

  Buca sosyal yardım başvurusu için buraya tıklayınız.

  • Sayfaya ulaştıktan sonra Kimlik Doğrulama seçeneğini seçin.
  • Karşınıza gelen giriş sayfasında bulunan ilgili alanlara TC kimlik numarası ve e-devlet şifresini girin.
  • Onaylayarak sisteme giriş yapın.
  • Sonra formda sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girerek başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

  Buca Gıda Yardımından Kimler Faydalanabilir?

  Buca gıda yardımı için ihtiyaç sahipleri başvurabilir. İhtiyaç sahibi ailelere hanenin ihtiyaçlarına göre nakdi veya ayni gıda yardımı sağlanır. Yardım talebinde bulunmak isteyen vatandaşlar yukarıdaki yöntemleri kullanabilirler. Üzüm Kart sosyal yardım başvurusu kabul edilen bireylere verilen bir karttır. Bunun dışında belediye çalışanları içinde kullanmaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir