İçeriğe geç

Şaban Cengiz Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  SABAN

  Şaban Cengiz Vakfı, örgün eğitim gören öğrencilere maddi destek sunmaktadır. Başarılı olan öğrencilerden ihtiyaç sahibi olanlara burs vermektedir. Şaban Cengiz Vakfı tüm öğretim kademelerinde burs vermektedir. Mehmet Cengiz özel başarı bursu ve ihtiyaç bursu olmak üzere iki kategoride burs imkanı sunmaktadır.

  Mehmet Cengiz Özel Başarı Bursu yönetmelikle belirlenen üniversitelerin belirlenen bölümlerinde öğrenim gören ve aranan kriterlere uyan öğrencilere verilen bir burstur. Aranan kriterler şu şekildedir:

  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim görüyor olmak
  • Not ortalamasının en az 2,50 olması
  • İhtiyaç sahibi olunması
  • Başarılı bir öğrenci olunması

  Bu şartlara uyan ve başvuru yapan öğrenciler arasında yapılan eleme ve mülakat sonrası burs almaya hak kazanan öğrenciler eğitim hayatları bitene kadar burs alabilirler. Sadece maddi değil manevi olarak da destek sağlanmaktadır. Ayrıca vakıf tarafından kişisel gelişimleri için imkanlar sunulur, mezun olduktan sonra ise istihdam edilecek kişiler arasında bursiyerler öncelikli olur. Şaban Cengiz Vakfı bursu 9 ay boyunca verilir. Her yıl burs verilecek öğrenci sayısı ve verilecek destek miktarı yeniden belirlenir.

  İhtiyaç Bursu, tüm öğretim kademelerinde eğitim gören öğrencilere verilir. Bu öğrencilere 10 ay boyunca belirlenen miktarda burs yardımı yapılır. Bu öğrencilerde ihtiyaç sahibi olmaları göz önünde bulundurulur.

  Şaban Cengiz Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Şaban Cengiz Vakfı bursu için başvurular online olarak alınmaktadır. Burs başvuru tarihleri başlamadan önce vakfın resmi internet sitesinde başvuruyla ilgili bilgi paylaşılmaktadır. Bu sebeple eğitim döneminin başlama zamanlarında Şaban Cengiz Vakfı’na ait internet sitesini takip etmenizde fayda vardır. Şaban Cengiz Vakfı’nın internet sitesinde duyuru yapıldıktan sonra başvuru oluşturulabilir.

  Şaban Cengiz Vakfı bursu başvuru sayfası için buraya tıklayınız.

  Yukarıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada sisteme giriş yaparak form doldurabilirsiniz. Daha önce sisteme kayıt olmadıysanız ‘Yeni kayıt oluştur’ diyerek sisteme kayıt olmalısınız. Eğer duyuruda başvuru için farklı bir adres belirtilmişse bunu dikkate almalısınız. Bu yüzden Şaban Cengiz Vakfı’nın yaptığı burs başvuru duyurusu önemlidir. Şaban Cengiz Vakfı resmi internet sitesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir:  Anaokulu/Ana Sınıfı Yardımı

  Şaban Cengiz Vakfı resmi internet sitesi için buraya tıklayınız.

  Şaban Cengiz Bursu Başvuru Kriterleri Nelerdir?

  Şaban Cengiz Vakfı bursuna başvurmak isteyen öğrencilerde aranan kriterler şu şekildedir:

  • Öğrencinin daha önce disiplin cezası almamış olması
  • Öğrencinin sınıf tekrarı yapmamış olması
  • Öğrencinin tam zamanlı olarak sigorta kaydı bulunan bir işte çalışmamış olması
  • Öğrencinin başvuru formunda belirttiği tüm bilgilerin doğru ve kanıtlanabilir olması
  • Öğrencinin adli sicil kaydında daha önce işlenmiş bir suçtan sabıka kaydının olmaması

  Bu kriterlere uyan öğrenciler Şaban Cengiz Vakfı bursu için başvuru oluşturabilirler. Şaban Cengiz Vakfı yetkilileri başvuruları inceledikten sonra uygun bulunan adayları mülakata çağırarak görüşme yapar. Mülakat sonrası burs verilecek olan öğrenciler titizlikle belirlenir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir