İçeriğe geç

Muhtelif Eğitim Yardımları Başvurusu

  k_07121054_egitim_materyal

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ilk ve ortaöğretim okullarına devam eden 3294 sayılı Kanun kapsamında bulunan öğrencilerin ortaöğretim ve yükseköğrenim sınavlarına hazırlık materyallerinin sağlanabilmesi gibi diğer eğitim ihtiyaçlarına yönelik destekler verilmektedir. İhtiyaç sahibi olan ve bu aşamalarda öğrenim gören öğrenciler yardımdan faydalanabilirler. Yardım almak isteyenler makalemizde vereceğimiz belgeler ile başvuru oluşturabilirler. Uygun bulunan kişilere yardımlar yapılır. Maddi olarak gerekli materyalleri alacak durumda olmayan öğrencilere yardım verilir. Böylece eğitimde fırsat eşitliğini sağlama imkanı doğar.

  Muhtelif Eğitim Yardımları Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Muhtelif Eğitim Yardımları için gerekli kriterlere uyan herkes başvuru yapabilirler. Başvuru için gerekli belgelerle birlikte size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeniz gerekir. Bulunduğunuz ile göre nerede ise adresini aşağıdaki bağlantıdan sorgulayabilirsiniz.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sorgulamak için buraya tıklayınız.

  Muhtelif Eğitim Yardımları Kimlere Yapılır?

  İlk ve ortaöğretim okullarına devam eden öğrencilerin ortaöğretim ve yükseköğrenim sınavlarına hazırlık materyallerinin sağlanabilmesi için verilir. Bu aşamalarda öğrenim gören öğrenciler faydalanabilirler.

  Muhtelif Eğitim Yardımları Kimler Başvurabilir?

  Muhtelif eğitim yardımları için gerekli kritere uyan hanelerden 18 yaş üstü aile bireyi bu yardım için başvuru oluşturabilir.

  Muhtelif Eğitim Yardımları Kim Faydalanabilir?

  3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi haneler ile sosyal güvencesi olan ancak hane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2023 yılı için 2.835,60-TL) az olan haneler faydalanabilmektedir.

  Muhtelif Eğitim Yardımları İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

  Başvuru yapacak olan bireyin kimlik belgesi ile başvurması gerekir.

  Muhtelif Eğitim Yardımları Ödemeleri Nasıl Yapılır?

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından ihtiyaca göre belirlenmektedir. Yardım her eğitim öğretim döneminin başında verilir. İhtiyaç duyulan zamanlarda da verilmektedir.

  İlginizi Çekebilir:  Yurt Yapımı Başvurusu

  Yardım için buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  Aşağıdaki tabloyu inceleyerek hızlıca yardım ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yardım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılmaktadır. Farklı vakıf ve kuruluşlar tarafından da böyle yardımlar verilebilmektedir. Ancak o yardımlar için ilgili vakıflara başvuru yapılır. Devlet tarafından yapılan yardım için aranan kriterler ve yapılması gerekenler makalede verildiği gibidir.

  EĞİTİM Muhtelif Eğitim Yardımları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ilk ve ortaöğretim okullarına devam eden 3294 sayılı Kanun kapsamında bulunan öğrencilerin ortaöğretim ve yükseköğrenim sınavlarına hazırlık materyallerinin sağlanabilmesi gibi diğer eğitim ihtiyaçlarına yönelik destekler verilmektedir. 18 yaş üstü aile bireyi 3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi haneler ile sosyal güvencesi olan ancak hane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2023 yılı için 2.835,60-TL) az olan haneler faydalanabilmektedir. Kimlik Belgesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından ihtiyaca göre belirlenmektedir. Her eğitim-öğretim dönemi başında ve ihtiyaç duyulan zamanlarda yardım yapılmaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir