İçeriğe geç

Mersin Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  MERSIN

  Mersin Büyükşehir Belediyesi başarılı ve yardıma ihtiyacı olan Mersinli lisans öğrencilerine burs vererek eğitim desteği yapmaktadır. Mersin ilinde ikamet eden öğrencilere karşılıksız olarak burs verilmektedir. Her yıl üniversiteyi kazanan ve destek arayışında olan öğrencilere karşılıksız olarak destek veren Mersin Büyükşehir Belediyesi öğrencilerde bazı kriterlere dikkat etmektedir. Bu kriterler ve başvuru için yapılması gerekenleri makalemizin devamında detaylı olarak bulabilirsiniz.

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere verilen burs için önce online olarak başvuru formu doldurulmalıdır. Ön başvuru ve başvuru sonrası yapılacak olanlar şu şekildedir:

  • Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ön başvuruyu oluşturmanız gerekir.

  Mersin Büyükşehir Belediyesi  burs başvurusu için buraya tıklayınız.

  • Bu sayfada bulunan alandan kazandığınız lisans süresini seçerek tıklayın.
  • Karşınıza gelen burs başvuru formunu eksiksiz olarak doldurun.
  • İstenilen belgeleri başvuru formuna fotoğraf yada PDF olarak yükleyin.
  • Formu kaydedin.

  Bu şekilde ön kayıt başvurusu yapılmış olur. Bu aşamada sistem tarafından size 4 haneli kayıt numarası verilir. Bu numarayı bir kağıda yada teslim edilecek olan evrakların üstüne yazarak not edin.

  Online başvuru sırasında eklenen evrakların dosya haline getirilerek belirlenen merkezlere teslim edilmesi gerekiyor. Bu merkezler şunlardır:

  Mersin Merkezde (Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli) bulunan öğrenciler;

  Camiişerif Mah. 5217 Sok. No:10 (Eski Akdeniz Dershanesi Binası) veya Halkkent Mah. Yaşar Doğu Cad. No:11 Toroslar/MERSİN adresinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezine teslim etmelidirler.

  Tarsus’ta ve Çamlıyayla’daki öğrenciler;

  Öğretmenler Mahallesi 2901 Sk. No:1/A adresinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezine teslim etmelidirler.

  Anamur’daki öğrenciler;

  Esentepe Mahallesi 23 Nisan Cad. No:4 adresinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezine teslim etmelidirler.

  İlginizi Çekebilir:  Çeyiz Parası Başvurusu

  Silifke’deki öğrenciler;

  Saray Mahallesi 107 Sk. No:8/102 adresinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezine teslim etmelidirler.

  Erdemli’deki öğrenciler;

  Akdeniz Mahallesi Yunus Emre Cad. No:104 adresinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezine teslim etmelidirler.

  Mut’taki öğrenciler;

  Kültür Mahallesi Huzurevi Sokak No:38 adresinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezine teslim etmelidirler.

  Gülnar’daki öğrenciler;

  Saray Mahallesi Alaattin Sokak No:10  Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezine teslim etmelidirler.

  Aydıncık’taki öğrenciler;

  Merkez Mahallesi Atatürk Caddesi no:32 Aydıncık/Mersin adresinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezine teslim etmelidirler.

  Bozyazı’daki öğrenciler:

  Merkez Mh. Hilmi ERGENEKON Cad. No:58 Bozyazı/MERSİN adresinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezine teslim etmelidirler.

  Bu merkezlere gerekli belgeler teslim edildikten sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi burs başvurusu tamamlanmış olacaktır.

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu Gerekli Kriterler

  • Üniversite sınavını kazanmış olan öğrenciler (AÖF, DGS, YÖS vb. hariç)
  • Türkiye ve KKTC’de devlet üniversitesi yada tam burslu vakıf üniversitesi kazanmış olanlar, şehit ve gazi çocukları(bursluluk oranına bakılmaz)
  • Anne yada babanın Mersin il sınırlarında ikamet ediyor olması
  • Okula kaydını yaptıranlar
  • Hazırlık sınıfı hariç olarak başvuru yapılmalıdır. Başvuru sırasında hazırlık sınıfı hesaba katılmamalıdır.

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Burs Başvurusu İçin İstenen Belgeler

  • YKS Yerleştirme Sonucu
  • Okula kayıt yaptırıldığına dair öğrenci belgesi
  • Anne yada babanın Mersin’de ikamet ettiğine dair belge
  • Şehit ve Gazi çocuklarından özel olarak Şehadet veya Gazilik belgeleri istenir

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir