İçeriğe geç

Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  kursun-kalem-egitim-vakfi-2021-burs-basvurulari-basladi

  Kurşun Kalem Eğitim Vakfı (KEV), Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, milli duygulara sahip, sağlam karakterli ve güvenilir, başarılı veya maddi desteğe gereksinimi olan üniversite öğrencilerine burs imkanı sunmaktadır. Kurşun Kalem Eğitim Vakfı başarılı ve bursa ihtiyacı olan öğrencileri seçerek eğitim hayatları için maddi destek sağlamaktadır.

  Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Kurşun Kalem Eğitim Vakfı başvuran adaylar arasından uygun öğrencileri seçerek burs için uygun olduklarını taraflarına bildirir. Daha sonra bu kişilerden gerekli belgeler istenir. Belgeler tamamlanınca öğretim yılı başından itibaren en geç bir ay içinde burs ödemesi başlar. Burs 9 ay boyunca verilir. Öğrencilerin kendi isimlerine açtıkları banka hesabına düzenli olarak yatırılır. Kurşun Kalem Eğitim Vakfı bursu için belirlenen kriterlere uygun öğrenciler başvuru oluşturabilir. Bu öğrencilerde aranan başvuru koşulları şu şekildedir:

  • T.C. vatandaşı olmak.
  • Maddi anlamda sıkıntı içinde olmak, ihtiyaç sahibi olmak (Mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak).
  • Kazanç getiren herhangi bir işte sürekli çalışmamak.
  • Başka bir dernek, vakıf, kamu veya özel kurumdan maaş, ücret veya burs almamak.
  • KYK tarafından verilen harç kredisi ve öğrenim kredisini alan öğrenciler başvurabilir.
  • Genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 olmak. 100 üzerinden not verilen üniversitelerde de en az 65 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak.
  • Not ortalaması uygun olduğu halde 1′den fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamazlar.
  • Vakıf üniversiteleri ile üniversitelerin ikinci öğretim, ekstern, açık öğretim, uzaktan öğretim programı ve lisans programlarının son sınıflarında okuyanlar burs için başvuramazlar.
  • Aynı aileden ikinci bir kişi burs alamaz. Tek kişi alabilir.

  Burs başvurusunu resmi internet sitesinde duyuru bölümünden takip edebilirsiniz. Burada sizlere başvuruların başladığı tarih belirtilir.

  İlginizi Çekebilir:  Girişimcilik Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Burs Başvurusu için izlenecek adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle Kurşun Kalem Vakfı burs başvuru formunu doldurun. Formu indirmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

  Kurşun Kalem Eğitim Vakfı burs başvuru formunu indirmek için buraya tıklayınız.

  • e-posta ile aşağıda belirtilen adrese gönderin.

  e-posta : [email protected]

  • Daha sonra yazıcıdan çıktı alıp, ekleri ile birlikte Kurşun Kalem Eğitim Vakfı genel sekreterliğine teslim edin. (Formu ekleri ile birlikte Kurşun Kalem Eğitim Vakfı Genel Sekreterliği’ne teslim etmeyen öğrenci başvuru yapmış sayılmaz.) Adres aşağıda verilmiştir.

  Adres: Mansuroğlu Mahallesi 286/3 Sokak No:17Kat: 6 Daire: 64 Bayraklı/İZMİR

  Burs başvuru formu ve diğer detaylar için buraya tıklayınız

  Burs başvurusu kabul edilen öğrencilerden bazı belgeler istenir. Belgeler teslim edildikten sonra burs ödemeleri başlar. Bir ay içinde burs ödemesini almaya başlayan öğrencilerin banka hesaplarına burs parası yatırılır. Bu şekilde 9 ay boyunca öğretim hayatında kullanmak üzere yardım alabilirler. Burs başvuru tarihleri eylül ve ekim ayları arasındadır. Net tarih resmi internet sitesi üzerinden duyurulmaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir