İçeriğe geç

Kumbara Bursu

  Kumbara-Bursu

  Yücel Kültür Vakfı, Kumbara bursu adı altında eğitime destek bursları vermektedir. Burs başvurusu yapan kişiler arasında yapılan inceleme sonrası uygun olan öğrencilere burs verilir. Kumbara bursuna nasıl ve ne zaman başvuru oluşturulacağını, neler gerektiğini makalemizden öğrenebilirsiniz. Detaylar için okuyama devam edebilirsiniz.

  Kumbara Bursuna Nasıl Başvurulur?

  Kumbara bursuna başvurmak isteyenlerin izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve burs başvuru sayfasına ulaşın.

  bursverenler.org sayfası için buraya tıklayınız.

  • Sisteme üye olun. Üye iseniz girişi yapın.
  • Buradan başvurunuzu oluşturabilirsiniz.
  • Başvurular sadece online olarak bu site üzerinden yapılmaktadır.
  • Başvuru her zaman yapılabilir. Belirli bir tarih yoktur.

  Bu site üzerinden başvuru yapabilir ve takibini yapabilirsiniz. Yine bağış yapmak isteyen kişilerde bu siteyi kullanarak bağışlarını yapabilirler.

  Kumbara Bursu Nedir?

  Kumbara Bursunun farkı nedir diye soranlar için açıklama yapalım. Kumbara bursu büyük miktarlarda burs vermez. Yardım etmek isteyen ancak büyük miktarda bağış yapamayan insanlar için yapılmış bir burs imkanıdır. Kumbara içinde bağışlanan paralar birikir ve belirlenen meblağa ulaşıldığında Kumbara bursu başvurusu açılır. Bir öğrenciye toplanan burs parası verilir ve eğitimine katkı sağlanır. Sonra tekrar para biriktirmek üzere kumbara bursu için yardımlar toplanır. Yardımlar belirlenen meblağa tekrar ulaştığında yeni Kumbara bursu başvurusu oluşturulabilir.

  Başvuru yapan öğrenciler arasından öğrenci seçimi şöyle yapılır. Bağış yapan kişiler arasından en fazla bağışı yapana seçip seçmek istemediği sorulur ve bu kişi seçer. Eğer seçmek istemez ve bu seçimi vakfa bırakırsa öğrenciler arasından en yüksek puana sahip olan kişi seçilir.

  Kumbara Bursuna Ne Zaman Başvurulur?

  Kumbarada para biriktikçe burs verilmektedir. Bu sürede öğrenciler her zaman başvurularını oluşturabilirler. Eğer başvurunuzun üzerinden bir yıl geçti ise yeniden başvuru oluşturmanız gerekir. Her sene yeniden başvurabilirsiniz. Size çıktı ise başvurmanıza gerek kalmaz. Kumbara bursu çıkana kadar başvuru yapabilirsiniz. Kumbara bursu başvurusu yaptıktan sonra Vakıf tarafından incelemeler yapılır ve bursu almaya hak kazanan öğrenci seçilir.

  İlginizi Çekebilir:  Tüzdev Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Kime Burs Verileceğine Nasıl Karar Verilir?

  Kumbara bursu için kumbara biriktirme dönemi içinde, o kumbara için yardımda bulunanların yaptıkları yardım miktarlarına bakılır. Bu kişiler arasından en çok yardım yapmış olana öğrenciyi seçmek isteyip istemediği sorulur. Eğer en çok yardımı yapan kişi seçmek isterse başvuru yapan öğrenciler arasından dilediğini seçer. Eğer en çok bağışı yapan kişi seçimi Vakfa bırakırsa vakıf burs başvuru yapan öğrencileri inceler ve onları puanlar. En çok puanı alan öğrenciyi seçer. Yani en çok değerlendirme puanı alan öğrenci bursiyer olarak seçilir. Bu şekilde öğrenci seçimi tamamlanır ve burs verilir. Bundan sonra bir sonraki burs için kumbara tekrar biriktirme moduna geçer ve bağışlar beklenir.

  Kumbara Bursu ile ilgili detay bilgi istiyorsanız aşağıda bulunan videoyu izleyebilirsiniz.

  Etiketler:

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir