İçeriğe geç

Kronik Hastalık Yardımı

  tuberkuloz-verem-hakkinda-bilinmeyenler_20200414004720

  Kronik hastalığı olan vatanadşlara yapılan bir yardımdır. Nakit olarak yapılan bir yardımdır. Tüberküloz ve SSPE hastalarına yönelik olarak yapılan bir yardımdır.

  Kronik Hastalık Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Kronik hastalıkyardımı için gerekli kriterlere uyan herkes başvuru yapabilirler. Başvuru için gerekli belgelerle birlikte size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeniz gerekir. Bulunduğunuz ile göre nerede ise adresini aşağıdaki bağlantıdan sorgulayabilirsiniz.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sorgulamak için buraya tıklayınız.

  Kronik Hastalık Yardımı Kimlere Yapılır?

  Kronik hastalık yardımı, Tüberküloz ve SSPE hastalığı nedeniyle psiko-sosyal ve mali kayıp yaşayan hastalar için geliştirilmiş düzenli nakdi yardım programıdır.

  Kronik Hastalık Yardımına Kimler Başvurabilir?

  Tüberküloz veya SSPE hastası olan kişi veya hastaya bakmakla yükümlü kişi başvuru için gerekli merciye ulaşabilir.

  Kronik Hastalık Yardımından Kim Faydalanabilir?

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından onaylanan Halk Sağlığı Yönetim Sisteminden hastalık bilgileri alınan kişiler faydalanabilmektedir.

  Kronik Hastalık Yardımı İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

  Kronik hastalık yardımı başvurusu için istenen belgeler sadece kimlik belgesidir. Kimlik dışında belge talep edilmemektedir. Ancak başvuru sırasında özel duruma göre belge istenebilir. Bunu vakıfta size iletirler.

  Kronik Hastalık Yardımı Ödemeleri Nasıl Yapılır?

  Kronik hastalık yardımı için verilecek olan ödemeler aylık yapılmaktadır.

  Yardım için buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  Aşağıdaki tabloyu inceleyerek hızlıca yardım ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yardım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılmaktadır. Farklı vakıf ve kuruluşlar tarafından da böyle yardımlar verilebilmektedir. Ancak o yardımlar için ilgili vakıflara başvuru yapılır. Devlet tarafından yapılan yardım için aranan kriterler ve yapılması gerekenler makalede verildiği gibidir.

  SAĞLIK Kronik Hastalık Yardımı Tüberküloz ve SSPE hastalığı nedeniyle psiko-sosyal ve mali kayıp yaşayan hastalar için geliştirilmiş düzenli nakdi yardım programıdır. Tüberküloz veya SSPE hastası olan kişi veya hastaya bakmakla yükümlü kişi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından onaylanan Halk Sağlığı Yönetim Sisteminden hastalık bilgileri alınan kişiler faydalanabilmektedir. Kimlik Belgesi 4.336,84 TL Ödemeler aylık yapılmaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir