İçeriğe geç

Şartlı Sağlık Yardımları (Sağlık ve Gebelik)

  şartlı sağlık yardımı

  Şartlı sağlık yardımı sosyal güvencesi olmayan ailelerin çocuklarını yada gebe olan anneleri hastaneye götürebilmeleri için verilen bir yardımdır. Gebelik boyunca ve çocuklar belirlenen yaşa gelene kadar bu hizmetten faydalanabilirler.

  Şartlı Sağlık Yardımları Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Şartlı Sağlık Yardımları için gerekli kriterlere uyan herkes başvuru yapabilirler. Başvuru için gerekli belgelerle birlikte size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeniz gerekir. Bulunduğunuz ile göre nerede ise adresini aşağıdaki bağlantıdan sorgulayabilirsiniz.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sorgulamak için buraya tıklayınız.

  Şartlı Sağlık Yardımları Kimlere Yapılır?

  Sosyal güvencesi olmayan, 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi durumunda bulunan ailelere çocuklarını sağlık kontrolüne göndermeleri,  anne adaylarının ise hamilelik süresince sağlık kontrolüne gitmeleri ve doğumlarını hastanede yapmaları şartıyla yapılan yardımlardır.

  Şartlı Sağlık Yardımına Kimler Başvurabilir?

  Öncelik annede olmak üzere 18 yaş üstü aile bireyi

  Şartlı Sağlık Yardımından Kim Faydalanabilir?

  0-6 yaş arası çocuklar ve hamile kadınlar faydalanabilmektedir.

  Şartlı Sağlık Yardımları İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

  Kimlik belgesi yeterlidir.

  Şartlı Sağlık Yardımları Ödemeleri Nasıl Yapılır?

  Ödemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.

  Yardım için buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  Aşağıdaki tabloyu inceleyerek hızlıca yardım ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yardım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılmaktadır. Farklı vakıf ve kuruluşlar tarafından da böyle yardımlar verilebilmektedir. Ancak o yardımlar için ilgili vakıflara başvuru yapılır. Devlet tarafından yapılan yardım için aranan kriterler ve yapılması gerekenler makalede verildiği gibidir.

  SAĞLIK Şartlı Sağlık Yardımları (Sağlık ve Gebelik) Sosyal güvencesi olmayan, 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi durumunda bulunan ailelere çocuklarını sağlık kontrolüne göndermeleri,  anne adaylarının ise hamilelik süresince sağlık kontrolüne gitmeleri ve doğumlarını hastanede yapmaları şartıyla yapılan yardımlardır. Öncelik annede olmak üzere 18 yaş üstü aile bireyi 0-6 yaş arası çocuklar ve hamile kadınlar faydalanabilmektedir. Kimlik Belgesi Gebelik döneminde aylık 200 TL, çocuk için aylık 100 TL,
  Doğumun Hastanede yapılması halinde bir seferlik 500 TL,
  Şartlı lohusalık için doğumu takip eden ilk 2 ay süresince aylık 300 TL
  Ödemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir