İçeriğe geç

Kitap Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  25042023_1141_0

  İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir ilinde yaşayan 17-20 yaş arasında olan ve lise son sınıf öğrencisi veya mezun öğrencilere 250 liralık kitap desteği vermektedir. Öğrenciler başvuru yaparak bu güzel destekten faydalanabilirler. Amaç öğrencilerin üniversiteye hazırlık kitaplarını alabilmeleridir. İhtiyaç sahibi olan ve yardımdan faydalanmak isteyen öğrenciler yukarıda sayılan kriterlere uyuyorlarsa kitap kart için başvuru oluşturabilirler. Başvuru için neler yapılacağını makalemizin devamından öğrenebilirsiniz.

  Kitap Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, üniversiteye hazırlanan öğrencilerin geçim derdinden dolayı kitapsız kalmaması için güzel bir hizmet sunmuştur. Bu hizmet ile gençlere yönelik Kitap Kart projesi hizmete girmiştir. Artan maddi sıkıntılar ve yoksullaşma nedeniyle üniversiteye hazırlık kitaplarını daha kolay almaları için gençlere maddi destek sunulmaktadır. Kitap Kart Projesi ile İzmirde yaşayan ve 17-20 yaş arasında bulunan gençlere üniversiteye hazırlanıyorlarsa 250 liralık kitap desteği verilmektedir. Kitap Kart desteğinden faydalanmak için başvuru yapmak isteyen üniversiteye hazırlanan gençler başvuruyu online olarak yapmalılardır. Kitap Kart başvurusunu Genç İzmir internet sitesinde bulunan başvuru formundan yapabilirler.

  Başvuru için yapılması gerekenler şu şekildedir:

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantıya girin.

  www.gencizmir.com kitap kart başvuru sayfası için tıklayınız.  

  • Sonra yeni başvuru butonuna tıklayın.
  • Sizden istenen alanları onaylayın.
  • Onaydan sonra başvuru formu karşınıza gelir.
  • Formda bulunan alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
  • Ait Nüfus Kayıt Örneği ve Sınav Başvuru Belgesini sisteme yükleyin.
  • Tüm bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra gönder butonuna tıklayın ve başvuruyu tamamlayın.

  Başvurudan sonra bilgilerinizde düzenleme yapmak isterseniz yine aynı bağlantıyı kullanarak Başvuru Güncelleme butonuna tıklamanız yeterlidir. Sizden ad soyad ve TC kimlik numara bilgileriniz istenir. Bunları girdikten sonra Sorgula butonuna tıklayarak girdiğiniz bilgilerin düzenleneceği sayfaya ulaşabilirsiniz. Bilgilerinizi güncelledikten sonra kaydet diyerek başvurunuzu güncellemiş olursunuz.

  İlginizi Çekebilir:  İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Başvuru incelendikten sonra kabul edilen öğrencilere 250 liralık kitap desteği verilir. Kitap kart almaya hak kazanan öğrencilere sms ile haber verilecektir.

  Kitap Kart Almaya Hak Kazandığımızı Nasıl Öğreniriz?

  Kitap Kart almaya hak kazanan öğrencilere SMS ile haber verilecektir.

  Kitap Kart Almaya Hak Kazananlar Kartı Nereden Alabilir?

  Kitap Kartlar, İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası Gençizmir Gençlik Yerleşkesi’nden, Örnekköy Gençizmir Gençlik Merkezi’nden ve merkeze uzak ilçelerde oturan gençler için İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler noktalarından teslim edilecek.

  Kitap Kart ile Hangi Kitaplar Alınabilir?

  Amaç üniversiteye hazırlık yapan öğrencilere destek olmak olduğu için bu kitaplar alınabilir. Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı’nın İzmir Kitap ve Kırtasiyeciler Odası işbirliği ile imzaladığı sözleşme ile yapılan bir yardımdır. Bu yüzden Kitap Kart ile sadece üniversiteye hazırlık kitapları alınabilir. Kitap Kart ile alınabilecek kitaplar şunlardır:

  • Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS),
  • Temel Yeterlilik Testi (TYT),
  • Alan Yeterlilik Testi (AYT),
  • Yabancı Dil Testi (YDT) hazırlık kitabı (test kitabı, konu anlatımlı kitap, yaprak test vb.)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir