İçeriğe geç

İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  para

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından sunulan yardımlardan birisi de Aile Destek Paketidir. Bu paket ile ihtiyaç sahibi ailelere belirlenen miktarlarda nakit yardımı yapılmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yardımında faydalanmak isteyen İstanbullu vatandaşlar başvuru yaparak kendilerine yardım edilmesini talep edebilirler. Eğer İstanbulda yaşıyorsanız ve maddi geliriniz sizi zorluyorsa İBB Aile Destek Paketi Başvurusu yapabilirsiniz. İBB Aile Destek Paketi Başvurusu için neler yapmanız gerektiğini makalemizin devamından öğrenebilirsiniz.

  İBB Aile Deste Paketi ihtiyaç sahibi aileler ile yardımsever vatandaşları bir araya getiren bir projedir. Bu destek paketi ile yardımsever vatandaşları, ihtiyaç sahibi ailelere destek olabilirler. İhtiyaç durumuna göre kategorize edilen ailelere sunulan yardım miktarları kadar destek sağlanır. İki farklı yardım miktarı sunulur ve seçilen miktarda yardım yapılır. Sistem otomatik olarak bir ilçe tespit eder ve bu ilçede bulunan ihtiyaç sahibi aileye yardım edilir. Yardım İstanbulkart’a para yatırılarak yapılır. Kartına para yatırılan aileye sms ile bilgi verilir.

  İBB Aile Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yardım almak isteyen vatandaşlar aşağıdaki adımları izleyerek yardım başvurusunda bulunabilirler.

  • Online Olarak İBB Aile Destek Paketi Başvurusu
  • Beyaz Masa Üzerinden İBB Aile Destek Paketi Başvurusu

  Online Olarak İBB Aile Destek Paketi Başvurusu

  Online olarak yapılacak olan başvuru için izlenmesi gereken adımlar şu şeklidedir:

  • Öncelikle İBB Beyaz Masa Portal adresine giriş yapınız.
  • Sonra sayfada yer alan Sosyal Yardım Başvuru butonuna tıklayınız.
  • Karşınıza gelen sayfada bulunan formda sizden bazı bilgiler istenir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurun.
  • Kaydettikten sonra devam edin ve diğer sayfalarda istenen kısımları da doldurun.
  • En son sayfada başvur butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlayın.

  Yardım başvurunuz sonrasında belediyeden görevliler evinize gelerek araştırma yaparlar. Bu araştırma sonrası eğer yardıma uygun görülürseniz belediye tarafından yardım edilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir:  Türkiye Aile Destek Programı Başvurusu

  Beyaz Masa Üzerinden İBB Aile Destek Paketi Başvurusu

  Beyaz masa numarasını arayarak başvuru oluşturulabilir. Bunun için numarayı aradıktan sonra almak istediğiniz yardımı belirtmelisiniz. Görevli sizi uygun şekilde yönlendirerek yardımcı olacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yardımları hakkında bilgi almak isteyen kişiler aşağıdaki numaraları arayak bilgi alabilirler.

  Beyaz Masa : 153
  Sosyal Yardım Destek :       0212 153 00 00

  Sosyal yardımlar konusunda bir çok alanda çalışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşların zor durumda kalmamaları için çabalamaktadır. Aylık geliri yetersiz olan aileler yada çalışan bir birey olmayan aileler bu yardımlardan faydalanabilirler. Muhtarlıklardan alınan fakirlik belgesi ile durumunu kanıtlayan bireylere çeşitli yardım imkanları sunulmaktadır.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) vermiş olduğu sosyal destek yardımlarına destek olmak isteyen vatandaşlar belediyenin resim internet sitesi üzerinden yardım ederek katkıda bulunabilirler. Böylece bir aile daha zor durumundan bir nebze olsun kurtulmuş olur.

  Aile Destek Paketi projesine destek olmak için buraya tıklayınız.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir