İçeriğe geç

İşe Yönlendirme Yardımı Başvurusu

  İşe Yönlendirme Yardımı

  İşe Yönlendirme Yardımı, 3294 sayılı Kanun kapsamındaki düzenli sosyal yardım programlarından yararlanan hanelerde ikamet edenler arasından belirlenen kriterlere uyan kişilere verilir. 18-55 yaş arasında olup Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca çalışabilir olarak değerlendirilen bireylerden İŞKUR’a bildirilen sosyal yardım yararlanıcılarına yapılan nakdi yardımlardır. İşe Yönlendirme Yardımına dair detaylara makalemizden ulaşabilirsiniz.

  İşe Yönlendirme Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  İşe Yönlendirme Yardımına başvuru için gerekli belgelerle birlikte size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeniz gerekir. Bulunduğunuz ile göre nerede ise adresini aşağıdaki bağlantıdan sorgulayabilirsiniz. Size en yakın Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına ait bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sorgulamak için buraya tıklayınız.

  İşe Yönlendirme Yardımı Başvurusu Başvurusu için yanınızda kimlik belgenizin olması yeterlidir. Sizin sosyal yardım alan bir aileden olduğunuzu ve işe girip çalışma yeterliliğinizin bulunduğunu kurum onaylayarak İŞKUR’a bildirmektedir.

  İşe Yönlendirme Yardımı Kimlere Yapılır?

  İşe Yönlendirme Yardımı, sosyal yardımlardan faydalanan ailelerde bulunan 18-55 yaş arası vatandaşlara yapılır. İşe girip çalışma yeterliliği bulunan vatandaşlar olmalıdır.

  İşe Yönlendirme Yardımına Kimler Başvurabilir?

  İŞKUR tarafından iş görüşmesine yönlendirilen sosyal yardım yararlanıcısı bu yardıma başvurabilir. Çalışacak olan bireyin kendisi doğrudan başvuru yapabilir.

  İşe Yönlendirme Yardımından Kim Faydalanabilir?

  İŞKUR aracılığı ile işe yönlendirildiği bilgisi Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemine bildirilen sosyal yardım yararlanıcıları bildirim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde faydalanabilmektedir. Sosyal yardım alan ailelerde çalışması gereken ve buna uygun olan bireyler faydalanabilirler.

  İşe Yönlendirme Yardımı İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

  İşe Yönlendirme Yardımına başvuracak kişinin kimlik belgesi yeterlidir.

  İşe Yönlendirme Yardımı Ödemeleri Nasıl Yapılır?

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetince 1 yıl içinde; azami 3 defa olmak üzere aylık net asgari ücretin en fazla %10’una kadar yardım verilmektedir. Güncel tutar her sene değişmektedir. Bu sene aşağıdaki tabloda verilen miktarda yardım yapılmaktadır.  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenmektedir. Bu yüzden aşağıdaki bağlantıyı kullanarak o senenin güncel yardım miktarını ve yardım ödemelerinin nasıl yapılabileceğini öğrenebilirsiniz. Tabloyu inceleyerek işe yönlendirme programına dair detaylı bilgi alabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir:  TEKFEN Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

  AİLE İşe Yönlendirme Yardımı 3294 sayılı Kanun kapsamındaki düzenli sosyal yardım programlarından yararlanan hanelerde ikamet edenler arasından; 18-55 yaş arasında olup Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca çalışabilir olarak değerlendirilerek İŞKUR’a bildirilen sosyal yardım yararlanıcılarına yapılan nakdi yardımlardır. İŞKUR tarafından iş görüşmesine yönlendirilen sosyal yardım yararlanıcısı İŞKUR aracılığı ile işe yönlendirildiği bilgisi Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemine bildirilen sosyal yardım yararlanıcıları bildirim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde faydalanabilmektedir. Kimlik Belgesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetince 1 yıl içinde; azami 3 defa olmak üzere aylık net asgari ücretin en fazla %10’una kadar yardım verilmektedir. (2023 yılı için 0-850 TL) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından belirlenmektedir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir