İçeriğe geç

Hane Tadilat, Büyük Onarım ve Yapım Programı Başvurusu

  housing-renovation-1683196523

  3294 sayılı Kanun kapsamında olan ihtiyaç sahibi vatandaşlardan oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayanlara temel ve zaruri ihtiyaçlarından olan barınma ihtiyaçlarının karşılanması için ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı yapılmaktadır. Ayrıca afet olayları sonrasında da ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yardım yapılmaktadır

  Hane Tadilat, Büyük Onarım ve Yapım Programı Başvurusu

  Hane Tadilat, Büyük Onarım ve Yapım Programı Başvurusu barınma ve gıda olarak yapılır.

  Hane Tadilat, Büyük Onarım ve Yapım Programı Neden Yapılır?

  Hane Tadilat, Büyük Onarım ve Yapım Programı kapsamında şu yardım yapılır:

  Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı ve afet kapsamında ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır.

  Hane Tadilat, Büyük Onarım ve Yapım Programı Başvurusunu Kim Yapabilir?

  Hane Tadilat, Büyük Onarım ve Yapım Programı yardımı 18 yaş ve üstü aile bireyine yapılır. Başvuruyu bu bireyin yapması gerekir.

  Hane Tadilat, Büyük Onarım ve Yapım Programı İçin Aranan Şart Nedir?

  Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az (2023 yılı için 2.835,60 TL) olmakla birlikte yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul  olma gibi özel şartlardan herhangi birine  haiz olma, aynı zamanda onarımı yapılacak evin  ya da ev yapımlarında arsanın tam hisseli tapusuna haiz olması gerekir. Bu kriterlere uyuyorsanız başvurabilirsiniz.

  Hane Tadilat, Büyük Onarım ve Yapım Programında Ne Kadar Yardım Verilir?

  İhtiyaca göre ve yardım için belirlenmiş kriterlere haiz olmak kaydıyla ev onarımlarında  35.000-100,000-TL arası, prefabrik ev yapımlarında 200.000-TL, betonarme ev yapımlarında 300.000-TL’ye kadar destek verilir.

  İlginizi Çekebilir:  Elektrik Tüketim Desteği Başvurusu

  Ödemeler Ne Zaman Yapılır?

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetince belirlenmektedir. Bu sebeple net tarih verilememektedir.

  Başvuru için Gerekli Evraklar Nelerdir?

  TC kimlik kartı yeterlidir. Başvuru için size en yakın Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına ulaşmanız gerekir. Burada gerekli başvuruyu yapabilirsiniz. Her ilçede bulunmaktadır.

  BARINMA – GIDA Hane Tadilat, Büyük Onarım ve Yapım Programı Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı ve afet kapsamında ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır. 18 yaş üstü aile bireyi Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az (2023 yılı için 2.835,60 TL) olmakla birlikte yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul  olma gibi özel şartlardan herhangi birine  haiz olma, aynı zamanda onarımı yapılacak evin  ya da ev yapımlarında arsanın tam hisseli tapusuna haiz olma TC Kimlik Kartı İhtiyaca göre ve yardım için belirlenmiş kriterlere haiz olmak kaydıyla ev onarımlarında  35.000-100,000-TL arası, prefabrik ev yapımlarında 200.000-TL, betonarme ev yapımlarında 300.000-TL’ye kadar destek verilir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetince belirlenmektedir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir