İçeriğe geç

GSS Katılım Payı Ödemeleri

  GSSS

  Genel Sağlık sigortası katılım payı ödemeleri Genel sağlık sigortasından faydalanan kişiler için ödenir. Detaylar aşağıda verilmiştir.

  GSS Katılım Payı Ödemeleri Başvurusu Nasıl Yapılır?

  GSS Katılım Payı Ödemeleri yardımı için gerekli kriterlere uyan herkes başvuru yapabilirler. Başvuru için gerekli belgelerle birlikte size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeniz gerekir. Bulunduğunuz ile göre nerede ise adresini aşağıdaki bağlantıdan sorgulayabilirsiniz.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sorgulamak için buraya tıklayınız.

  GSS Katılım Payı Ödemeleri Kimlere Yapılır?

  Genel sağlık sigortalısı sayılanlar ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilerin hastane, ilaç, reçete, optik katılım payı muhteviyatında ödemiş oldukları tutarın iadesini kapsamaktadır.

  GSS Katılım Payı Ödemelerine Kimler Başvurabilir?

  genel sağlık sigortalısı sayılanlar ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişiler

  GSS Katılım Payı Ödemelerinden Kim Faydalanabilir?

  Katılım payı ödemesi yapan ihtiyaç sahibi kişiler faydalanabilmektedir.

  GSS Katılım Payı Ödemeleri İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

  Kimlik belgesi yeterlidir.

  GSS Katılım Payı Ödemeleri Nasıl Yapılır?

  Kapsamdaki kişilerin hastane, ilaç, reçete ve optik muhteviyatında ödedikleri  katılım payı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından söz konusu kişilere geri ödenmektedir. İlgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edilmesi ile kişiye ödeme gerçekleştirilmektedir.

  Yardım için buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  Aşağıdaki tabloyu inceleyerek hızlıca yardım ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yardım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılmaktadır. Farklı vakıf ve kuruluşlar tarafından da böyle yardımlar verilebilmektedir. Ancak o yardımlar için ilgili vakıflara başvuru yapılır. Devlet tarafından yapılan yardım için aranan kriterler ve yapılması gerekenler makalede verildiği gibidir.

  SAĞLIK GSS Katılım Payı Ödemeleri 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun, 60/c-1 ve 60/c-3 kapsamındaki genel sağlık sigortalısı sayılanlar ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilerin hastane, ilaç, reçete, optik katılım payı muhteviyatında ödemiş oldukları tutarın iadesini kapsamaktadır. 5510 sayılı Kanunun 60/c-1 ve 60/c-3 kapsamındaki genel sağlık sigortalısı sayılanlar ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişiler Katılım payı ödemesi yapan ihtiyaç sahibi kişiler faydalanabilmektedir. Kimlik Belgesi Kapsamdaki kişilerin hastane, ilaç, reçete ve optik muhteviyatında ödedikleri  katılım payı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından söz konusu kişilere geri ödenmektedir. İlgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edilmesi ile kişiye ödeme gerçekleştirilmektedir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir