İçeriğe geç

Gelinim Mutfakta Başvuru Formu

  Gelinim-Mutfakta

  Kanal D’nin sevilerek izlenen günlük programı Gelinim Mutfakta, oldukça popüler TV programları arasında yer alır. Hafta içi her gün izleyici karşısına çıkan bu program, gelin ve kaynanaların yarışıdır. Program formatı, alışılagelmiş yemek yarışmaları formatından oldukça farklıdır. Büyük bir rekabet yarışması olan gelinim mutfakta, hafta içi izleyici rekorları kıran bir TV programıdır. Yediden yetmişe herkesin severek izlediği programa katılmak için başvuru yapmanız gerekir. Gelinim Mutfakta başvuru formu doldurulup yetkililere teslim edilmelidir. Gerekli şartları taşıyorsanız, başvurunuza dönüş sağlanır.

  Program Hakkında Kısa Bilgi

  Gelinim Mutfakta TV programı, hafta içi her gün yayınlanır. Yemek yarışması olan bu programda gelin ve kayınvalide birlikte yarışırlar. Gelinler, formatta belirlenen yemekleri aynı oranda malzemeleri kullanarak hazırlamaya çalışırlar. Yemeklerin nasıl yapılması gerektiği konusunda gerekli olan tüm bilgiler gelinlere anlatılır. Her geline eşit malzeme verilir ve gelinlerin bu malzemeleri kesinlikle kullanmaları gerekir. Eksik malzeme kullanana gelinlerin puanları eksiltilir. Gelinler yemek yaparken kayınvalideler, izleme odasından onları izler.

  Gelinlere, yapılan yemeğe uygun süre verilir. Bu sürenin sonuna doğru kayınvalidelerin izleme odası kapatılır. Böylece gelinleri izlemeleri engellenir. Yemekler, tamamlandıktan sonra kayınvalideler tadım için sırasıyla gelir. Yemekler, hangi tabağın gelinlerine ait olduğunu bilmeden tadım yaparlar. Tadım sonrasında 1-5 puan arasında tabaklara puan verirler. Kayınvalidelerin, 1 ve 5 puanını mutlaka kullanmaları gerekir. Puanlar verildikten sonra 1 ve 5 puana sahip olan tabaklar, en sona kalacak şekilde kaldırılır. Hangi tabağın hangi geline ait olduğu tabakların altında yazılıdır. Program formatına göre yarışmada dört gelin ve 4 kayınvalide yarışırlar.

  Sunucusu Kimdir?

  Gelinim mutfakta TV programının sunucusu, ekranların sevilen Nursel Ergin’dir.Nursel Ergin Türk sunucusudur. Var Mısın Yok Musun? yarışması ile tanınmıştır. Yetiştirme yurdunda büyüyen Ergin’in 18 yaşında yaptığı evliliğinden Begüm isminde bir kızı bulunmakta. Daha önce Cam Kırıkları isimli dizide ve bir çok programın sunuculuğunu üstlenen Ergin, Kanal D’de Mutfağım adlı yemek programı ile izleyici karşısına çıkmıştı.

  İlginizi Çekebilir:  TV8 Güle Güle Oturun Başvuru Formu 

  Gelinim-Mutfakta-1

   

  Ne Zaman Yayınlanıyor?

  Kanal D’nin sevilen programları arasında yer alan Gelinim Mutfakta, hafta içi her gün yayınlanmaktadır.  Saat 13:00’de yayında olan program, son derece popüler olarak izlenmektedir.

  Ödülü Nedir?

  Gelinim Mutfakta programında verilen ödüller, oldukça harikadır. Haftanın beş günü izleyici karşısına çıkan programda verilen ödüller, son derece göz doyurucudur. Gelinim mutfakta yarışmasında her gün en yüksek puanı alan gelin adayı çeyrek altının sahibi olur. Hafta boyunca alınan puanların toplamı ise Cuma günü verilen beş altın bileziğin sahibini belirler. Haftalık puan tablosuna göre en yüksek puanı alan gelin beş tan altın bilezik kazanırken, en düşük puanı alan gelin ve kayınvalide yarışmaya veda eder. Elenen yarışmacının yerine Pazartesi günü yeni yarışmacılar gelir.

  Gelinim-Mutfakta-2

   

  Başvuru Şartları

  Kanal D’de yayınlanan Gelinim Mutfakta programına katılabilmek için gelin ve kayınvalide olmanız gerekir. Bu bakımdan kayınvalide olmadan ya da gelin olmadan yarışmaya katılamazsınız. Başvuru için gerekli olan formu doldurmanız gerekir. Başvurunuz incelendikten sonra en kısa sürede size dönüş yapılır. Aynı zamanda yemek yaparken çektiğiniz resim ve videolarınızı da başvurunuzda kullanabilirsiniz.

  Gelinim-muftakta-

   

  Başvuru Formu ve İletişim

  TV yarışmasına başvuru yapmak için sizden talep edilen formu doldurmanız gerekir. Formda doldurulması gereken bilgiler şunladır:

  • Gelin adayının fotoğrafı
  • Kayınvalidenin fotoğrafı
  • Gelin adayının adı soyadı
  • Gelin adayının doğum tarihi
  • İkamet adresi
  • İletişim numarası
  • E-Mail adresi
  • Nişanlılık ya da evlilik durumu
  • Evli iseniz ne kadar zamandır evli olduğunuz
  • En güzel şekilde yaptığınız yemekler
  • Kayınvalideniz ile aranızdaki ilişki

  Formda yer alan bu bilgileri tamamlayarak Gelinim Mutfakta yarışmasına başvuru yapabilirsiniz. Yarışmaya katılmak için evli olmanız şart değildir. Nişanlı olan gelin adayları da yarışmaya başvuruda bulunabilirler. Kanal D’nin resmi sayfasından ya da buraya tıklayarak başvuru formunu doldurup gönderebilirsiniz. Başvurunuzu yaparken bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde paylaşmaya özen gösteriniz. Başvurunuz incelenip size gerekli dönüş sağlanacaktır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir