İçeriğe geç

Etus Kent Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  baskan-gurkan-dan-kent-kart-cagrisi

  Edirne ilinde şehir içi toplu taşıma araçlarında ödeme aracı olarak kullanılan Etus Kent Kart almak isteyen vatandaşlar makalemizde anlatılan yöntemleri kullanarak kolayca kartlarına ulaşabilir. ETUS Kent Kart bakiye yüklenerek kullanılan bir ödeme kartıdır. Bakiye yükleyerek toplu taşıma araçlarında ödeme yapabilir ve ulaşımdan kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz.

  Etus Kent Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Etus Kent Kart başvurusu için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

  • Etus Halkla İlişkiler Bürosuna Giderek ETUS Kent Kart Başvurusu
  • Kart Dolum Yerlerinden ETUS Kent Kart Başvurusu

  Etus Halkla İlişkiler Bürosuna Giderek ETUS Kent Kart Başvurusu

  Etus Halkla İlişkiler Bürosuna müracaat ederek ulaşım kartınızı alabilirsiniz. Etus Kent Kart başvurusu için bazı belgeler istenmektedir. Kart türlerine göre hangi belgelerin istendiğini aşağıdaki başlıklardan inceleyebilirsiniz.

  65 Yaş Üstü Etus Kart

  Nüfus cüzdanı fotokopisi ve bir adet vesikalık fotoğraf ile ETUS Halkla İlişkiler Bürosuna başvurarak çıkartabilirsiniz.

  Üniversite Öğrencileri

  Üniversite öğrencilerinden istenen belgeler; Okuldan Öğrenim belgesi veya o yıla ait eğitim-öğretim görmüş olduğu üniversitenin kayıt vizesini yaptırmış oldukları öğrenci kimlik kartı (aslının ibrazı) fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi (T.C kimlik nolu aslının ibrazı), 1 adet renkli vesikalık fotoğraf (Son 6 ay İçinde Çekilmiş), Adrese dayalı kayıt sisteminde Edirne şehir merkezine kayıtlı İkametgah Belgesi.

  İlk ve Ortaokul Öğrencileri

  İlk ve orta dereceli okul öğrencilerden istenen belgeler; Okuldan Öğrenim belgesi veya o yıla ait eğitim-öğretim görmüş olduğu okula kayıt vizesini yaptırmış oldukları öğrenci kimlik kartı (aslının ibrazı) fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi (T.C kimlik nolu aslının ibrazı), 1 adet renkli vesikalık fotoğraf (Son 6 ay İçinde Çekilmiş ).

  Engelli Kart

  Engelli vatandaşlarımızın %40 üzerinde engeli bulunması koşulu ile; Başbakanlık veya T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen Engelli kartı olanlar için aslının ibrazı ile fotokopisi, Engelli kartı olmayanlar için hastaneden alacakları aslı gibidir onaylı yüzdelik engel oranını gösteren kurul raporu veya nüfus cüzdanına engel oranı belirtilmiş ise arkalı önlü fotokopisi, Nüfus cüzdanı fotokopisi (T.C kimlik nolu aslının ibrazı), 1 adet renkli vesikalık fotoğraf, (Son 6 ay içinde çekilmiş )

  İlginizi Çekebilir:  MEB Robot Yarışması Başvurusu

  Bu belgeleri hazırladıktan sonra ETUS Halkla İlişkiler Bürosuna başvurarak kartınızı çıkarttırabilirsiniz.

  Kart Dolum Yerlerinden ETUS Bakiye Sorgulama

  Edirne kent kart yükleme noktalarından kent kart tedarik edebilirsiniz. Ayrıca Kent kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz. Edirne Kent Kart bayi listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  Edirne Kent Kart yükleme noktaları için buraya tıklayınız.

  Bayilerin adres bilgileri burada verilmiştir.

  Edirne Kent Kart Kullanım Süresi Var mı?

  Edirne Kent Kart alan vatandaşlar kartlarını verildiği tarihten itibaren bir yıl indirimli yada ücretsiz olarak kullanabilmektedir. Bir yıl bittiğinde kartın tekrar güncellenmesi gerekir. Edirne Kent Kart güncelleme işlemi için ETUS Halkla İlişkiler Bürosuna başvurulmalıdır. Burada kartınız güncellendikten sonra aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir