İçeriğe geç

Engelli Öğrencilerin Ücretsiz Taşınması Başvurusu

  05151446_2

  Özel eğitime gereksinim duyan öğrencilerin okullara erişiminin sağlanması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde destek sağlanmaktadır.

  Engelli Öğrencilerin Ücretsiz Taşınması Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Engelli Öğrencilerin Ücretsiz Taşınması için gerekli kriterlere uyan herkes başvuru yapabilirler. Başvuru için gerekli belgelerle birlikte size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeniz gerekir. Bulunduğunuz ile göre nerede ise adresini aşağıdaki bağlantıdan sorgulayabilirsiniz.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sorgulamak için buraya tıklayınız.

   

  Kimler Başvurabilir?

  Engelli öğrencilerin taşınması için başvuru yapmak isteyenlerin özel eğitim ihtiyacı olması gerekir. Özel çocuklar bu yardımdan faydalanabilirler. Başvuruya gerek olmaksızın kapsamdaki öğrenciler faydalanmaktadır.

  Engelli Öğrencilerin Ücretsiz Taşınması Yardımından Kim Faydalanabilir?

  Özel eğitim ihtiyacı olan özel gereksinimli öğrenciler faydalanabilmektedir. Bu öğrenciler ücretsiz olarak okullarına taşınmaktadırlar.

  Engelli Öğrencilerin Ücretsiz Taşınması İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

  Engelli Öğrencilerin Ücretsiz Taşınması yardımı için herhangi bir evrak talep edilmemektedir. Sadece durumun bildirilmesi yeterlidir. Öğrencinin durumuna göre yardım yapılır.

  Engelli Öğrencilerin Ücretsiz Taşınması Ödemeleri Nasıl Yapılır?

  Özel eğitim ihtiyacı olan özel gereksinimli öğrencilerin okullarına ücretsiz erişimi sağlanmaktadır. Bunun dışında nakit olarak ödeme yapılmaz. Para ödenmez. Sadece öğrenciler okullarına ücretsiz olarak taşınır. Bu yardımın amacı budur. Program Milli Eğitim Bakanlığına kaynak transferi şeklinde yürütülmektedir.

  Yardım için buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  Aşağıdaki tabloyu inceleyerek hızlıca yardım ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yardım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılmaktadır. Farklı vakıf ve kuruluşlar tarafından da böyle yardımlar verilebilmektedir. Ancak o yardımlar için ilgili vakıflara başvuru yapılır. Devlet tarafından yapılan yardım için aranan kriterler ve yapılması gerekenler makalede verildiği gibidir.

  EĞİTİM Engelli Öğrencilerin Ücretsiz Taşınması Özel eğitime gereksinim duyan öğrencilerin okullara erişiminin sağlanması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde destek sağlanmaktadır. Başvuruya gerek olmaksızın kapsamdaki öğrenciler faydalanmaktadır. Özel eğitim ihtiyacı olan özel gereksinimli öğrenciler faydalanabilmektedir. Evrak talep edilmemektedir. Özel eğitim ihtiyacı olan özel gereksinimli öğrencilerin okullarına ücretsiz erişimi sağlanmaktadır. Program Milli Eğitim Bakanlığına kaynak transferi şeklinde yürütülmektedir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir