İçeriğe geç

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

  bursa-buyuksehir-belediyesi-yardim-basvurusu

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursalı ihtiyaç sahibi aileler için yakdım imkanı sunmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursalı yardıma muhtaç ailelere sosyal yardım adı altında destekler sunarak onlara yardımda bulunmaktadır. Bursa için omuz omuza ismi verilen proje ile maddi sıkıntı çeken ailelere çeşitle destekler sağlanmaktadır. Bursalı dar gelirli vatandaşlar yada çalışma engeli bulunan vatandaşların ailelerine destekler verilmektedir. Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu için ihtiyaç sahibi aileler online olarak başvuru oluşturabilirler. Detaylarını makalemizin devamında bulabilirsiniz.

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapmak için iki farklı yöntem kullanılabilir. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Online Olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu
  • Telefon ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

  Detaylar ise aşağıda verilmiştir. Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu için yapabileceklerinizin detaylarını öğrenmek için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

  Online Olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

  Bursa Büyükşehir Belediyesinin öncülük ettiği ve yürüttüğü yardımlar kapsamında aylık geliri geçinmeye yetmeyen yada çalışacak durumda olmayan vatandaşların daha iyi şartlarda yaşamaları için onlara maddi imkanlar sunulmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu için belediyenin internet sitesini kullanmanız gerekiyor. Detaylar şu şekildedir:

  • Öncelikle Bursa Büyükşehir Belediyesinin bu konuyla ilgili oluşturduğu sayfaya girmelisiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
  • Gelen sayfada bulunan Sosyal Destek Başvuru Formu bağlantısına tıklayın.
  • Sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
  • Formda sizden kişisel bilgileriniz, sosyo demografik bilgileriniz, sosyo ekonomik bilgileriniz, varsa aldığınız yardımlar, sosyal yardım için neden başvurduğunuz bilgisi, talebiniz gibi bilgiler istenir.
  • Bu bilgileri doğru şekilde girmeniz önemlidir. Doğr uve eksiksiz şekilde bilgileri girin.
  • Kontrol ettikten sonra ‘Ön Başvuru Oluştur’ bağlantısına tıklayın ve başvurunuzu bitirin.
  • Bundan sonra başvurunuz için gereken araştırma süreci başlar ve yardıma uygun olup olmadığınız belirlenir.
  • Eğer uygun görülürseniz yardım verilir.
  İlginizi Çekebilir:  Öksüz ve Yetim Yardımı Başvurusu

  Telefon ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

  İnternet kullanamayan yada internet imkanı olmayan dar gelirli vatandaşların yardım başvurusunda bulunabilmesi için telefon ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapma imkanı sunulmuştur. Bu hat sadece yardım başvurusu için değil aynı sazamnda Bursa Büyükşehir Belediyesinin sunduğu sosyal yardımlar hakkında bilgi almak içinde kullanılmaktadır. 444 16 00 nolu telefonu arayarak sunulan yardım imkanlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu hat üzerinden yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Yani bu hattı arayarak Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapabilirsiniz. Görevliler size bu konuda telefondan yardımcı olabilirler.

  Bu iki yöntemden istediğinizi kullanarak Bursa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapabilirsiniz. Bursa Büyükşehir Belediyesi başvuru sonrası talebinizi ve durumunuzu araştırarak yardım konusunda uygun olup olmadığınızı, beyan ettiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol eder ve bu doğrultuda karar alır. Eğer doğru bilgiler sunduysanız ve ihtiyacınız varsa yardım bağlanır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir