İçeriğe geç

Afad Yardım Başvurusu

  Afad Yardımı Başvurusu

  Başvurusu AFAD resmi internet sitesi üzerinden işlem yapmanıza imkan sağlamaktadır. Sistem üzerinden birçok farklı alanda başvuru yapabilirsiniz. Özellikle son dönemde AFAD işçi alımı için başvuruları kabul etmektedir. Aranılan kriterlere uygun olmanız durumunda yapacağınız başvurunun olumlu sonuçlanması ve AFAD’da resmi görevli olmanız mümkün olabilmektedir. 

  İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, taşra teşkilatı içerisinde görevlendirecek sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni arayışında sona ulaşmak üzere. Toplamda 1101 sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni ve 648 sözleşmeli personel alımı için ilan açtı. Başvuru sürecini değerlendiren AFAD yetkilileri yapılan başvurular arasında istenilen özelliklere uygun adaylarım işe alımlarını yapmaya hazırlanıyor. Yapılan değerlendirmelerin sona ermesi ve işe alınacakların belli olmasının ardından AFAD’ın resmi internet sitesi üzerinden listeleri yayınlayacaktır. İnternet sitesi üzerinden yayınlanan ilana göre adaylardan KPSS puanına göre alınması planlanan kişi sayısının 5 katı kadar başvuruyu sıralayacaktır. Başvuru yapan adayların başvuru esnasında istenilen belge ve bilgiler değerlendirilerek puanlara göre adayları eleyeceklerdir. İlk elemenin sonucunda kabul edilen adaylar kurum tarafından yapılacak olan sınava girmeye hak kazanacaktır.

  Afad Yardımı Başvurusu

   

  AFAD Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Gelelim “AFAD başvurusu nasıl yapılır?” sorusunun cevabına. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları sitesi olan isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden başvurular online olarak yapılabilmektedir. Bu siteye girdikten sonra eğer isterseniz E-Devlet şifreniz ile de bağlantı yapabilirsiniz. Sisteme şifreniz ile bağlandığınızda karşınıza Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili olarak onayınızı almak üzere bir bilgilendirme metni gelecektir. Bu metine onay verdikten sonra karşınıza kurumun vermiş olduğu iş ilanlarını görebileceksiniz. Gelen ekranda bütün kamu kurumları tarafından verilen ilanları da görebileceğiniz gibi sayfanın üst kısmında yer alan kurum filtresinden “AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI” seçmeniz durumunda sadece AFAD tarafından verilmiş olan ilanları görebileceksiniz. Maddi Yardım Başvurusu için göz atabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir:  Milli Sporcu Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  İş başvurusu ile birlikte AFAD’ın kabul etmiş olduğu diğer başvurular için ebasvuru.afad.gov.tr internet sitesini kullanabilirsiniz. Bu site üzerinden:

  • Araçlara Sefer Görev Emri Verilmesi,
  • Afetzedelerin Hak Sahipliği İşlemlerinin Yapılması,
  • Orta Hasarlı Bina Kredi Yardımı Yapılması,
  • Afet ve Acil Durumlara Yönelik Eğitimler,
  • Temel Afet Bilinci Farkındalık Eğitimi Verilmesi,
  • Afad Gönüllülüğü Başvuru Formu başlıklarına başvuru yapılmasına imkan sağlanmıştır. 

  AFAD başvurusu yap işleminin gerçekleştirilebilmesi için bu seçeneklerden istediğiniz birine tıklamanız gerekiyor. Özellikle deprem ülkesi olduğumuz gerçeği kabul edilecek olursa sistem üzerinden yapabileceğiniz başvurulardan en önemlisi Afet ve Acil Durumlara Yönelik Eğitimler başlığı değerlendirilebilir. Yaptığınız tıklamanın ardından diğer sistemlerde olduğu gibi Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilgilendirme yazısı karşınıza gelecektir. “Okudum, Anladım” seçeneğini tıklayarak başvurunuza devam edebileceksiniz. Gelen ekranda yapmanız gereken seçimlere bakacak olursak:

  • Yaşadığınız ya da eğitim almak istediğiniz il ve ilçe seçimi,
  • E-Posta kısmına güncel olarak kullanmış olduğunuz adresinizin yazılması,
  • Başvuru yapılan kurum/Tüzel kişilik alanının doldurulması,
  • Yapılacak eğitime katılacak kişi sayısının yazılması,
  • Eğitim verilmesi durumunda kaç kişinin eğitim alacağı,
  • Alınmak istenen eğitimlerden:
   • Afet Farkındalık Eğitimi,
   • Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi,
   • Sivil Savunma Plan Eğitimi,
   • Yangın Eğitimi,
   • KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi,
   • Acil Durum Ekipleri Eğitimi seçeneklerinden birisini seçmelisiniz. 
  • Alacağınız eğitimlerle ya da kendinizle ilgili olarak belirtmeniz gereken hususların girilmesi,
  • Güncel olarak kullandığınız telefon numarasının girilmesi. 

  Bu alanların doldurulması ve kaydın tamamlanması ile birlikte kuruma talebinizle ilgili olarak bildirim gönderilecektir. Eğer işyerinizde çalışanlarınızın eğitim alması için başvurmanız durumunda istenilen şekilde eğitimlerin verilebilmesi için gerekli iletişim süreci başlatılabilecektir. 

  Bütün bu işlemlerle birlikte AFAD yardım başvurusu da sistem üzerinden yapılabilmektedir. Aynı başvuru ekranı üzerinden Afetzedelerin Hak Sahipliği İşlemlerinin Yapılması seçeneğini işaretlemeniz durumunda eğer afetzedeyseniz yardım için başvuru yapabileceksiniz. Bu seçeneğin işaretlenmesinin ardından sizden sadece iletişim bilgilerinin talep edildiği bir ekran karşınıza çıkacaktır. Burada telefon numaranızın ve e-posta adresinizin girilmesi ile birlikte gerekli kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz. 

  İlginizi Çekebilir:  Beşiktaş Semt Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Sürekli olarak kurum tarafından gerekli eğitimlerin verilmesi, işe alım konuları, gönüllü başvuruları, yardım başvuruları ve bunun gibi birçok farklı konuda başvurular alınmaktadır. Hangi konularda nasıl başvuru yapılacağı ve başvuru şartlarının ne olduğu ile ilgili gelişmeler için kurumun duyuru ekranını takip etmeniz gerekmektedir. İş başvurusunun yanı sıra AFAD staj başvurusu da sistem üzerinden belirli zamanlarda yapılabilmektedir.  

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir