İçeriğe geç

Yücel Kültür Vakfı Yükseköğrenim Yarım Elma Bursları

  Yarim-Elma-Bursu

  Yücel Kültür Vakfı, maddi açıdan desteğe ihtiyaç duyan gençlere yardım etmek için bağışçılar ile birlikte çalışarak bir çok alanda burs olanağı sağlamaktadır. Yarım elma bursu ile bursiyere verilecek olan bursun her ay yarısını bir bağışçı diğer yarısını vakıf karşılar. Yücel Kültür Vakfı Yükseköğrenim Yarım Elma Bursları karşılıksız ve geri ödemesiz bir burstur. Burs almaya hak kazanan öğrenciye on iki ay boyunca burs verilir. Bursu veren bağışçı bir yıl sonunda destek vermeye devam etmek isterse burs devam eder. Ancak devam etmek istemezse burs kesilir.

  Yücel Kültür Vakfı Yükseköğrenim Yarım Elma Burslarına Nasıl Başvurulur?

  Yücel Kültür Vakfı Yükseköğrenim Yarım Elma Burslarına yılın her ayı başvuru yapılabilir. Başvuru formu her zaman açıktır. Başvurular yılın belli dönemlerinde incelenerek burs almaya hak kazanan öğrenciler belirlenir. Yücel Kültür Vakfı Yükseköğrenim Yarım Elma Bursları için başvuru yapmak isteyenler aşağıdaki adımları izlemelidir:

  • Öncelikle başvuru için aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve ilgili sayfaya ulaşın.

  https://www.bursverenler.org/

  • Sonra ana sayfada yer alan “Burs Arıyorum” butonuna tıklayın.
  • “Lisans” seçeneğini işaretleyerek “Devam” butonuna tıklayın.
  • Karşınıza gelen başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
  • Gerekli evrakları önceden hazır edip evraklar bölümünden forma ekleyin.
  • Daha sonra “Bilgi Girişimi Tamamladım” butonuna tıklayıp gelen “Burs Seçimi” ekranından “Yarım Elma Bursu” seçeneğini işaretleyin.
  • “Devam” butonuna tıklayın ve gelen ödeme ekranından başvuru için gerekli olan ödemeyi yapın.

  Elektronik ortamda alınan başvurular değerlendirilerek uygun görülen öğrencilere bilgi veriliyor. Bursa verilmeye uygun görülen öğrencilerden farklı belgeler isteniyor. Gerekli belgeler burs almaya hak kazanan öğrencilere bildiriliyor.

  Yücel Kültür Vakfı Yükseköğrenim Yarım Elma Burslarını Kimler Alabilir?

  • T.C. vatandaşı olanlar
  • Üniversite yada yükseköğrenimde okuyanlar
  • İhtiyaç sahibi olan öğrenciler
  İlginizi Çekebilir:  Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

  Bu şartlara uyan öğrenciler burs için başvurabilirler. Ayrıca daha önce burs almaya hak kazanmış olan öğrencilerden bağışçı temin edilemediği için burs alamayanlar takip eden senelerde tekrar başvuru yapabilirler. Daha önce başvuru yapmış  ve burs almış olmaları sonraki yıllardaki haklarını ellerinden almaz. Ayrıca başvuru yapan öğrencilerin başka kurumlardan burs alıp almama durumları dikkate alınmaz. Başvuru yapabilirler. Bu durumu başvuru formunda belirtmeleri gerekir. Yücel Kültür Vakfı Yükseköğrenim Yarım Elma Bursları için başvuran öğrencilerin özel, devlet yada vakıf üniversitesinde okumaları fark etmez. Burs almaya aday olan öğrencileri desteklemek için bağışçı bulunması şarttır.

  Burs almaya aday olan öğrenci için bağışçı bulunması durumunda e-posta ile bilgilendirilirler. Bu yüzden formda belirtilen e-posta adresinin güncel ve kullanılıyor olması önemlidir. Burs almaya hak kazanan öğrencilere burs bağlanabilmesi için yapılması gereken adımlar vardır. Bu adımlar;

  • Burs almaya hak kazanan bursiyerin başvuru formuna yüklediği belgelerin aslı istenerek doğrulama yapılır.
  • Yarım Elma’nın ikinci yarısının vakıf tarafından temini gerekir. Temin süresi ortalama olarak 20 gün sürer.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir