İçeriğe geç

Yaşlı Aylığı Başvurusu

  yaşlı aylığı

  Yaşlı aylığı yardımı sosyal güvencesi olmayan ve aylık bağlanacak kişinin kendisi ve eşi dikkate alınmak suretiyle kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2023 yılı için 2.835,60 TL) az olan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yapılan yardımlardır. Bu yardımdan faydalanmak için gerekli kriterler ve nasıl başvuru yapılacağını makalemizden öğrenebilirsiniz.

  Yaşlı Aylığı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Yaşlı aylığı yardımı için gerekli kriterlere uyan herkes başvuru yapabilirler. Başvuru için gerekli belgelerle birlikte size en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeniz gerekir. Bulunduğunuz ile göre nerede ise adresini aşağıdaki bağlantıdan sorgulayabilirsiniz.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sorgulamak için buraya tıklayınız.

  Yaşlı Aylığı Yardımı Kimlere Yapılır?

  Sosyal güvencesi olmayan ve aylık bağlanacak kişinin kendisi ve eşi dikkate alınmak suretiyle kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2023 yılı için 2.835,60 TL) az olan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yapılan yardımlardır.

  Yaşlı Aylığı Yardımına Kimler Başvurabilir?

  65 yaş üstü kişiler ile bu kişilerin vasi veya vekili başvurabilir. Hangisi müsaitse başvuruyu yapabilir.

  Yaşlı Aylığı Yardımından Kim Faydalanabilir?

  Yaşlı aylığı yardımından 65 yaş üstü vatandaşlar faydalanabilmektedir.

  Yaşlı Aylığı İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

  Yaşlı aylığı başvurusu için kimlik belgesi gerekmektedir.

  Yaşlı Aylığı Ödemeleri Nasıl Yapılır?

  Yaşlı aylığı almaya hak kazanan kişilere ödemeler aylık yapılmaktadır.

  Yardım için buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

  Aşağıdaki tabloyu inceleyerek hızlıca yardım ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yardım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılmaktadır. Farklı vakıf ve kuruluşlar tarafından da böyle yardımlar verilebilmektedir. Ancak o yardımlar için ilgili vakıflara başvuru yapılır. Devlet tarafından yapılan yardım için aranan kriterler ve yapılması gerekenler makalede verildiği gibidir.

  İlginizi Çekebilir:  İTO Lisans Bursu Başvurusu Nasıl Yapılır?
  ENGELLİ – YAŞLI Yaşlı Aylığı Sosyal güvencesi olmayan ve aylık bağlanacak kişinin kendisi ve eşi dikkate alınmak suretiyle kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (2023 yılı için 2.835,60 TL) az olan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yapılan yardımlardır. 65 yaş üstü kişiler ile bu kişilerin vasi veya vekili 65 yaş üstü vatandaşlar faydalanabilmektedir. Kimlik Belgesi 2023 dönemi için 1.997,70-TL Ödemeler aylık yapılmaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir