İçeriğe geç

Pursaklar Ev Hanımlarına Özel Kültür Gezisi Başvurusu

  1

  Pursaklar Ankara’nın eski köylerinden birisidir. Osmanlı Devletinden günümüze kadar gelen arşivlerde adı geçmektedir. Coğrafî olarak Ankara’nın ku­zeyine düşen Pursaklar ilçesi, Ankara-Çubuk arasında yer almaktadır. Merkeze yakın sayılır. Pursaklar Belediyesi günümüzde kendini geliştirmiş bir belediyedir. Pursaklar halkı için çeşitli aktiviteler düzenlenmektedir. Ayrıca ilçe genelinde halkın zaman geçireceği güzel alanlar yapılmaktadır. Belediye sosyalleşmeye yönelik güzel etkinlikler düzenlemektedir. Pursaklar Belediyesi çocuklar ve hanımlar ve belediye sınırlarında yaşayan vatandaşlar için yaptıkları aktivitelerle dikkat çekmektedir. Bir çok yeniliğe imza atan başkan her geçen gün daha güzel yenilikler yapmaya devam etmektedir.

  Pursaklar Ev Hanımlarına Özel Kültür Gezisi

  Pursaklar Belediyesi, Pursaklarda ikamet eden ev hanımlarına yönelik olarak gezi programı düzenlemektedir. Geçen senede yapılan geziler bu sene tekrar yapılacaktır. Ev hanımlarına yönelik olan gezide belediye hanımları kendi seçimlerine bağlı olarak İstanbul, Nevşehir, Bursa, Konya ve Kastamonu’ya Kültür Gezileri yapılıyor. Bu illerden hangisine gitmek istiyorsa ev hanım orası için başvuru oluşturabiliyor. Pursaklar Ev Hanımlarına Özel Kültür Gezisi Başvurusu başlamış durumdadır. Bu dönemde başvurular alınmaktadır. Temmuz ayında başlayacak olan kültür gezilerinde ev hanımları; doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle ön plana çıkan İstanbul, Nevşehir, Bursa, Konya ve Kastamonu’yu yakından tanıma fırsatı bulacaktır. Bu illerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

  Pursaklar Ev Hanımlarına Özel Kültür Gezisi ile ilgili Başkanın mesajı vardır.Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘Başımızın tacı ev hanımlarımız kültür gezilerimiz 2023 yılında da devam ediyor. Geçen sene üç şehre Konya İstanbul ve Bursa’ya düzenlediğimiz gezilerimize bu yıl Nevşehir Kastamonu şehirlerimizi de ekledik. Bu yıl 60 yaş üstü ablalarımız içinde özel gruplar oluşturacağız. Temmuz ve Ağustos ayın havalarımız güzelken bu gezilerimizi gerçekleştireceğiz. Duyanlar, duymayanlara haber etsin. Şimdiden turumuza katılacak olan ev hanımlarımıza keyifli geziler diliyorum’’ demektedir.

  İlginizi Çekebilir:  Aile Destek Programına Başvuru

  Pursaklar Ev Hanımlarına Özel Kültür Gezisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Sadece ev hanımlarının başvuru oluşturabileceği geziler belediye tarafından finanse edilmektedir. özel harcamalar dışında tabiki. Pursaklar Belediyesi tarafından düzenlenen bu gezilere katılmak isteyen hanımlar bu dönemde başvurularını yapabilirler. Temmuz ve Ağustos aylarında yapılacak olan gezilere başvurular alınmaya başlamıştır. Pursaklar Ev Hanımlarına Özel Kültür Gezisi Başvurusu Nasıl Yapılır? sorusunu soran ev hanımları aşağıdaki adımları izleyerek gezi için başvuru oluşturabilirler. Geziye kayıt olabilirler.

  • Ev hanımları Pursaklar Yaşam Merkezine giderek kültür gezileri için başvuru yapabilirler.

  Pursaklar Yaşam Merkezinin iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir:

  Pursaklar Yaşam Merkezi Adresi : Alaattin Keykubat Cd. No:4

  Pursaklar Belediyesi Telefon Numarası : 444 9 709

  Pursaklar Ev Hanımlarına Özel Kültür Gezisi Başvuru Kriterleri

  Bu geziye başvurmak için iki farkla kriter dikkate alınmaktadır.

  • 18 – 60 yaş arasında bulunan ev hanımları başvurabilir.
  • Pursaklar ilçesinde ikamet eden ev hanımları başvurabilir.

  Pursaklar Ev Hanımlarına Özel Kültür Gezileri Pursaklar ilçesinde yaşayan değerli hanımlar için geçerlidir. Onların yaşamın koşturmacasında biraz nefes alarak kendilerine zaman ayırabilmeleri hedeflenmektedir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir