İçeriğe geç

Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Kızılay yardım başvurusu

  Kızılay Türkiye’de bulunan ihtiyaç sahibi kişilere yardım eden ve onların ihtiyaçlarını gidermek için çalışan bir kurumdur. Türk Kızılay’ı savaş, barış, afet gibi durumlarda karşılık beklemeden yardımda bulunur. Gönüllü çalışmalara katılarak hizmet sunar. Ayrıca günlük hayatta maddi sıkıntı çeken kişilere yardımda bulunarak onların zor durumlarını kolaylaştırır. Herhangi bir sebepten dolayı maddi sıkıntı çeken vatandaşlar başvuru yaparak Kızılay’dan yardım talebinde bulunabilirler. İncelenen başvurular sonucunda yardım almaya uygun görülen kişilere belirlenen maddi yardım yapılır. Kızılay kan bağışı, kurban bağışı gibi, gönüllü bağışlar gibi bağış türleri ile yardımlarını devam ettirir. Durumu iyi olan yardımseverler bağışta bulunarak ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunabilirler.

  İhtiyaç sahipleri başvuru sonucunda yardım almaya hak kazanırlarsa Kızılay Kart verilerek nakit yardımında bulunulur.

  Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • Kızılay İl Temsilciliklerine Giderek Kızılay Yardım Başvurusu
  • Kızılay Resmi İnternet Sitesinden Kızılay Yardım Başvurusu

  Kızılay İl Temsilciliklerine Giderek Kızılay Yardım Başvurusu

  Kızılay’ın Türkiye genelinde il temsilcilikleri vardır. Bu il temsilciliklerine giderek yardım başvurusunda bulunmak mümkündür. Kızılay il temsilciliklerinde başvuru formu doldurularak yadım talebinde bulunmak mümkündür. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Kızılay İl Temsilciliklerinin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  Kızılay İl Temsilciliklerine ulaşmak için buraya tıklayınız.

  Bulunduğunuz ildeki temsilciliğe giderek yardım talebi için başvuru formu doldurabilirsiniz. Başvurunuz incelendikten sonra sonuç mesaj yada telefon ile arama yöntemi ile tarafınıza bildirilir. İletişim bilgilerinizin güncel ve doğru olması bu sebeple önemlidir.

  Kızılay Resmi İnternet Sitesinden Kızılay Yardım Başvurusu

  Kızılay’dan yardım almak isteyen ihtiyaç sahipleri resmi internet sitesini kullanarak form doldurabilir ve başvuru oluşturabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Kızılay yardım başvuru formu için buraya tıklayınız. 

  Başvuru formunda sizden kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, yaşadığınız yer ile ilgili bilgiler ve mesajınız hakkında detaylar istenir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurarak ön başvuru oluşturabilirsiniz. Başvurunuz incelendikten sonra sonuç mesaj yada telefon ile arama yöntemi ile tarafınıza bildirilir. İletişim bilgilerinizin güncel ve doğru olması bu sebeple önemlidir.

  İlginizi Çekebilir:  Engelli İhtiyaç Yardımları

  Kızılay Yardım Başvurusu Sonrası İstenen Belgeler

  Kızılay’dan sosyal yardım almak isteyenlerden durumlarını kanıtlamaları için bazı belgeler istenir. Bu belgeler başvuru sırasında yada sonradan talep edilebilir. Aşağıda Kızılay yardım talebinde hazırlanması gereken belgeler listelenmiştir:

  • T.C. kimlik kartı fotokopisi ve aslı
  • İkametgah belgesi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Fakirlik belgesi
  • Gelir belgesi
  • Başvuru sahibi işsiz ise SGK’den alınan işsizlik belgesi
  • Engelli bireyler için engelli raporu
  • Kronik hastalar için tam teşekküllü bir hastaneden alınan sağlık kurulu raporu

  Kızılay Çağrı Merkezinden Yardım Başvurusu Bilgisi Alma

  Yardıma ihtiyaç duyan kişiler Kızılay’ın çağrı merkezini arayarak detaylı bilgi alabilirler.

  Kızılay çağrı merkezi numarası : 168

  Çağrı Merkezi 7/24 hizmet vermektedir. İstediğiniz her an arayarak detaylı bilgi alabilir ve başvurunuzu oluşturma yollarını öğrenebilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir