İçeriğe geç

Burak Özgüner Bursuna Nasıl Başvurulur?

  burak-e1632228080791

  Burak Özgüner bursu her yaştan ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencisine verilmektedir. İhtiyaç sahibi öğrencilere verilen burs için başvuru oluşturulmalıdır. Başvuru için neler yapılacağını makalemizden öğrenebilirsiniz. Burak Özgüner bursu için vatandaşlık şartı yoktur.

  Burs ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmektedir ancak öncelik sebebi olarak bazı kriterler dikkate alınır. Bu kriterler öğrencinin bir aktivist olmasını öngörür. Aktivist olan öğrencilerden maddi desteğe ihtiyaç duyanlar önceliklidir. Bu öğrencilere maddi destek sağlanarak öğrenim hayatları kolaylaştırılır. Burak Özgüner bursu burs almaya hak kazanan öğrenciye 12 ay boyunca verilmektedir. Burs desteği yardımseverlerden gelen destekler ile sağlanır. Bu yüzden düzenli yardımda bulunabilecek yardım severlerin desteği önemlidir.

  Burak Özgüner Bursuna Nasıl Başvurulur?

  Burak Özgüner bursu için öğrencilerin ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencisi olması gerekir. Bunun dışında yaş şartı aranmamaktadır. Öğrenim görüyor olması yeterlidir. İnsan hakları, ekoloji ya da genel anlamda sosyal sorumluluk, sivil toplum, aktivizm alanlarının birinde veya birden fazlasında farkındalık sahibi olan ve bu konularda aktif çalışmalar sürdüren öğrenciler burs için başvuru oluşturabilir. Burak Özgüner bursuna başvurmak isteyenler öncelikle kendilerinden istenen belgeleri hazırlamalılardır. Burak Özgüner bursu başvurusunda istenen belgeler şunlardır:

  • Öğrenci belgesi (Öğrenci üniversiteyi yeni kazanmış ise ÖSYM sonuç belgesi),
  • Başvurulacak senenin güz dönemine kadar olan transkriptleri,
  • Belirtilen alanlarda yapılan çalışmaları özetleyen ve bursun neden başvuran kişiye verilmesini istediğini
  • Belirtilen alanlardaki çalışmalarınızı özetleyen ve bursun neden size verilmesini düşündüğünüzü anlatan bir başvuru mektubu. Başvuru mektubuna çalışmalarına dair belgeler eklenebilir. Link, fotoğraf, belge gibi… Bu mektup mecburidir ve başvurusuna eklemeyenlerin burs başvurusu kabul edilmez.

  Burak Özgüner bursu için istenen tüm bu belgeler hazırlandıktan sonra tüm belgelerin fotoğrafı çekilerek yada taranarak aşağıda verilen e-posta adresine gönderilmesi gerekir. Belgelerin eksik olmaması önemlidir. Ancak en önemli detay başvuru ve niyet mektubudur. Bu mektubun mutlaka eklenmesi gerekir.

  İlginizi Çekebilir:  Belçika Diyanet Vakfı Bursuna Nasıl Başvurulur?

  Belgelerin gönderileceği e-posta adresi : [email protected]

  Burak Özgüner Bursu Başvuru Koşulları Nelerdir?

  Burak Özgüner bursu için başvuru oluşturmak isteyen öğrencilerin başvuruları incelenirken bazı kriterler avantaj kazanmalarına neden olur. Öğrencilerden beklenen kriterler ve olması durumunda diğer başvuru sahiplerinin önüne geçebilecekleri koşullar detaylı olarak verilmiştir. Burak Özgüner bursu başvurusu için öğrencilerde aranan koşullar aşağıdaki gibidir:

  • Hayvan hakları ve özgürlüğü alanında olmak üzere; insan hakları, ekoloji ya da genel anlamda sosyal sorumluluk, sivil toplum, aktivizm alanlarının birinde veya birden fazlasında farkındalık sahibi olan kişiler başvurabilir. Aktif çalışmalar yürütülüyor olması gerekir.
  • Üniversite öğrenimi süresince genel not ortalamasının ikinin altına düşmemiş olması gerekir.
  • Başvuru oluşturan öğrencinin hayvan sömürüsüne karşı olması gerekir. Bu sömürünün ekolojik dengede yarattığı hasarın farkında olması, vegan olması burs başvurusunun tercih sebebidir.
  • Öncelikli olarak ihtiyaç sahibi öğrenciler dikkate alınır.

  Bu kriter ve şartlara sahipseniz Buras Özgüner bursu için başvuru oluşturabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir