İçeriğe geç

SYDV Başvuru Kayıt Formu Açılımı Nedir? Şartları Nelerdir? Nasıl Başvuru Yapılır?

  sydv-basvuru-kayit-formu-

  SYDV başvuru kayıt formu üzerinden başvuru yapan her ihtiyaç sahibi kişi için destek sağlamayı amaçlayan bir vakıf olarak karşımıza çıkan SYDV, 1986 yılından bu yana ülkemizdeki her il ve ilçede hizmet vermektedir. Kişinin ihtiyacı doğrultusunda yardım yapan bu vakıf, duruma göre yardımlarınız tek seferli ya da düzenli olarak tercih eder. Bu şekilde ihtiyaç sahibi kişilerin temel gereksinimlerini karşılamakta etkili olur. Sizler de ihtiyaç sahibi bireylerseniz, SYDV başvuru kayıt formu aracılığıyla bu yardıma başvurabilir ve ihtiyacınız olan desteği alabilirsiniz.

  SYDV Açılımı Nedir?

  Açılımı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olan bu vakıf sayesinde ihtiyaç sahibi her kişi için bir yardım eli uzatılmış oluyor. SYDV başvuru kayıt formu kullanarak başvuru yapılacak olan bu destek sayesinde kişilerin temel ihtiyaçları için bir çözüm yolu bulunmuş oluyor. Birçok farklı ihtiyaç göz önünde bulundurularak ortaya çıkan bu destek ile farklı alanlarda yardımlar yapılıyor. Kişiler ihtiyacı olan yardımı bu seçenekler arasından seçtiğinde, kısa süre içerisinde bu desteğin ihtiyaç sahibi kişiye ulaştırılması sağlanıyor.

  SYDV Hangi Amaçla Destekte Bulunur?

  Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı birçok farklı noktada ihtiyaç sahiplerine destek olabilmek için uzun yıllardır çalışmalarını sürdürüyor. Birçok farklı konuda birçok kişiye yardım eli uzatmış olan bu vakıf çalışmalarına aynı şekilde devam ediyor. İhtiyaç sahibi kişiler tarafından doldurulacak olan SYDV başvuru kayıt formu üzerinden kısa sürede katılım sağlanabiliyor. Bu destek ile hedef alınabilecek kitle ve amaçlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Muhtaç durumda bulunan kişilere yardım
  • Türkiye’ye kabul edilmiş ve gelmiş kişiler için yardım
  • Sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı teşvik etmek
  • Herhangi bir acil durum ya da felakete maruz kalanlara yardımda bulunmak

  SYDV Başvuru Şartları Nelerdir? Nasıl Başvuru Yapılır?

  Bu destekten yararlanabilmek için belli başlı kriterler vardır. Bu kriterler şu şekilde sıralanabilir:

  • Kişinin herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna bağlı olmaması ve bu kuruluşlar üzerinden herhangi bir gelir almaması
  • Temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar yeterli bir gelir düzeyine sahip olmaması
  • Sosyal güvenlik kuruluşuna bağlı olan kişilerin, bu kurumlar tarafından ödenme yapılmayan tedavi giderleri için kendi ödeme imkanı bulunmaması
  İlginizi Çekebilir:  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

  Sizler de ihtiyaç sahibi bireyler olarak, SYDV başvuru kayıt formu kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Bu durumlardan birine sahip olduğunuz somutlaştırıldığı takdirde en kısa süre içerisinde yardımlara ulaşmanız mümkündür. Aynı zamanda bağlı olduğunuz il ve ilçelerin bu yardımından yararlanabilmeniz için online olarak başvuru da yapabilirsiniz. Bu online başvuru formlarınıza hangi il veya ilçeye bağlıysanız oranın Sosyal Yardım ve Dayanışma Derneği sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Örneğin Adana Seyhan’da ikamet eden biriyseniz, buradaki vakıf sitesi üzerinden başvuru formuna ulaşabilirsiniz. https://www.seyhansydv.gov.tr/?tekd=99&syf=e-vakif-basvuru-secimi linkini takip ederek örnek bir başvuru formunu görmüş olabilirsiniz.

  SYDV Başvuru İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

  Bu destek online başvuruya açık olduğu gibi aynı zamanda şahsen başvuru şeklinde de gerçekleştirilebiliyor. Bu gibi durumlarda https://www.aile.gov.tr/iletisim/bakanlik-iletisim-bilgileri/sydv/ linki üzerinden tüm iletişim adreslerine ulaşabilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Her bireyin farklı ihtiyaçları olabileceği düşünülerek farklı doğrultularda destek paketleri hazırlanmıştır. Sizler de hazırlanan bu paketler sayesinde kendiniz için birçok konuda çözüm yolu sağlamış olursunuz. Her paket için gerekli olan farklı belgeler vardır. SYDV başvuru kayıt formu hepsinde sabit olmak üzere gerekli belgeler şu şekilde sıralanabilir:

  • Barınma yardımları için: Nüfus cüzdan fotokopisi, barınma ihtiyaç raporu, varsa hasar tespit raporu
  • Gıda yardımları için: Nüfus cüzdan fotokopisi
  • Sosyal destek yardımları için: Nüfus cüzdan fotokopisi
  • Yakacak yardımları için: Nüfus cüzdan fotokopisi
  • Öğrenci ihtiyaç yardımları için: Nüfus cüzdan fotokopisi, öğrenci belgesi
  • Şartlı eğitim yardımı için: Bu yardım istisnai olup, yalnızca şartlı eğitim yardım formunu gerektirir.
  • Afet destekleri için: Nüfus cüzdan fotokopisi, hasar tespit raporu/ yangın raporu vb
  • Özürlü araç yardımı için: Nüfus cüzdan fotokopisi, özürlü araç gerektiğine dair sağlık raporu
  • Protez desteği için: Nüfus cüzdan fotokopisi, protez kullanımının gerekli olduğuna dair sağlık raporu
  • İşitme cihazı desteği için: Nüfus cüzdanı fotokopisi, işitme cihazı kullanımı gerektiğine dair sağlık raporu, odyo testi
  • Konuşma cihazı desteği için: Nüfus cüzdanı fotokopisi, konuşma cihazı gerektiğine dair sağlık raporu
  İlginizi Çekebilir:  İhtiyaç Sahibi Ev Hanımlarına 1.000 TL Yardım Başvurusu

  SYDV Başvuru Kayıt Formu makalemizin sonuna geldik. Bizlere yorum olarak ilettiğiniz her soruyu, Her gün birer makale olarak sizin için yayınlıyoruz. Sizinde istediğiniz makale varsa yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Daha fazla yardım makalesi için https://resmibasvuru.com/yardim-basvurusu/ sayfamızı incelemeyi unutmayınız.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir