İçeriğe geç

Eba Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

  eba-tablet-basvurusu

  Eba tablet başvurusu ile bedava tablete sahip olmanız mümkündür. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan bir fırsat olarak Eba tabletler sayesinde eğitim öğretim alanında büyük bir adım atılmış oluyor. Son zamanlarda oldukça sık şekilde internet üzerinden eğitimlerin devam etmesi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı bir adım atarak ihtiyaç sahibi öğrenciler için tablet hediye edileceğini duyurdu. Bunun üzerine birçok veli ve öğrenci tablet dağıtımı hakkında detayları merak etmeye başladı. Eba tablet başvurusu nasıl yapılır? Şartları nelerdir? Meb tablet başvurusu formuna nasıl ulaşılır? Eba ücretsiz tabletler nasıl alınır? Bu gibi soruların üzerine ihtiyacınız olan cevapları yazının devamında bulabilirsiniz. Hepsi hakkında sizi bilgilendirdik.

  Eba Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

  Eba tablet başvurusu için form doldurmadan Milli Eğitim Bakanlığının tespitleri sonucu çocuklar tablet sahibi olmaya hak kazanıyor. Uzaktan eğitim sürecinde gelir düzeyi düşük ailelerin çocukları dersleri takip etmekte zorlanıp mağdur olduğundan, onları kapsayan bir proje geliştirildi. Bu süreçte yapılan yardımlar genel olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağışlandı. Milli Eğitim Bakanlığı da EBA destek noktaları aracılığıyla ihtiyaç sahibi öğrenciler için tablet ulaştıracağını açıkladı. Bu tabletler aracılığıyla;

  • Öğrencilerin öğrenme süreçlerine katkıda bulunuldu.
  • İhtiyaç sahibi çocuklar için diğer çocuklarla eşit haklar oluşturulmaya çalışıldı.

  Pandeminin eğitim üzerinde yarattığı etkilerde oldukça fazlaydı. Uzaktan devam eden eğitimle birçok çocuk konulardan eksik ve geri kaldı. Bu proje sayesinde aradaki farkın kapatılması için son derece büyük bir çaba gösteriliyor. Eba tablet başvurusu olmadan öğrencilerin tablete kavuşması oldukça pratik bir yöntem olarak görülüyor.

  Meb Tablet Başvuru Formu

  Eba tablet duyurusu ile eğitim alanında atılabilecek en büyük adımlardan biri atılmış oldu. Günümüz şartlarında sık sık dersler için gerekli olabilecek olan tablet maalesef her çocuğun sahip olduğu bir cihaz değildir. Tam bu noktada, Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı proje kapsamında birçok çocuk tablet sahibi olma şansı yakalayabilecek. Eba tablet başvurusu yapmadan kolay bir şekilde sahip olabileceğiniz bu projenin detaylarına şu şekilde inebiliriz:

  • Milli Eğitim bakanlığı tarafından yürütülen bu proje kapsamında tablet sahibi olmanız için başvuru yapmanız gerekmiyor.
  • Tabletler ailenin gelir durumu temel alınarak dağıtılıyor.
  • İl müdürlükleri belirlenen bu tabletleri ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıyor.
  • Belirli periyodlarla devam eden bu projenin sürekliliği sayesinde her ihtiyaç sahibi çocuğun sorunu için çözüm bulunmaya çalışılıyor.
  İlginizi Çekebilir:  ATEG Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Eba Ücretsiz Tabletler

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan bu kampanya birçok öğrencinin sorunu için çözüm yolu olmayı başarmıştır. Dersleri takip etmekte zorlanan öğrenciler tabletler sayesinde hızlı bir şekilde açığı kapatarak derslerine odaklanabilir hale geldi. Milli eğitim desteklerine ek olarak bazı kurumlar da benzer şekillerde bu projeyi desteklemeye devam etti. Bu sayede oldukça çok çocuğa ulaşım sağlandı. Diğer destekleyen kurumlar şu şekilde örneklendirilebilir:

  • Bu süreçte bazı belediyeler de bu mağduriyeti yaşayan öğrenciler için tablet dağıtmaya başladı.
  • Bazı hayırsever insanlar da bu projeler için maddi destek sağlayarak projenin bir parçası haline geldi.
  • Aynı şekilde Türk Kızılay aracılığıyla da tablet dağıtımı gerçekleştirildi. Türk Kızılay çağrı merkezi tarafından ihtiyaç sahiplerinin çocuklarına tablet dağıtımı yapıldı.

  Ücretsiz tablet nasıl alabilirim?

  Tabletlerin dağıtım sürecinde bu projeye il milli eğitim müdürlüklerinin koordinatörlük yapacağı söylendi. Okul yönetimleri tarafından öncelikle ihtiyaç sahibi çocuklar belirlenecek ve bu şekilde eba tablet başvurusu olmadan ihtiyaç sahibi öğrenciler tablet sahibi olabileceklerdir. Bu tabletlere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz tablet sahibi olmak isteyen kişiler ulaşım sağlayabilir. Meb tablet başvurusu için kişiler 444 06 32 nolu telefonu arayabilirler. Bu numara ile ihtiyacınızı gerekli tarafa iletebilir ve ihtiyacınız olan desteğin gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, belediyeler de bu proje kapsamında kendi bünyelerinden tablet dağıtımına başladı. Bazı belediyeler için internetten başvuru söz konusuyken bazıları içinse şahsen başvuru mevcuttu. Bu şekilde belediyelerden başvuran kişiye dair bazı bilgiler alındı. Bu bilgiler; öğrenci adı soyadı, adres bilgileri, veli bilgileri ve okul sınıf bilgileridir. Bu bilgiler ile dolduracağınız form sayesinde tablet sahibi olmanız mümkündür. Formu tamamlayarak belediyeler tarafından desteklenen bu proje sayesinde de ücretsiz bir şekilde tablet sahibi olmuş oluyorsunuz.

  İlginizi Çekebilir:  Cimer 1000 TL Yardım Başvurusu Nereden Ve Nasıl Yapılır?

  Eba Tablet Başvurusu makalemizin sonuna geldik ve ücretsiz Tablet hakkında ne düşünüyorsunuz? Ayrıca daha fazla yardım başvurusu hakkında haberlere göz atmak için https://resmibasvuru.com/yardim-basvurusu/ sayfamızı takip edebilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir